1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

На Закарпатті побилися роми і поліцейські / ВІДЕО

12318
Кримінал Новини Виноградова

Нещодавно у селі Чорнотисово Виноградівського району сталася бійка між працівниками поліції та жителями ромського поселення.

На Закарпатті побилися роми і поліцейські / ВІДЕО

Поліцейські стверджують, що роми агресивно поводилися та застосували фізичну силу до одного зі співробітників, порвали формений одяг та вдарили службовий автомобіль. Натомість роми заявляють, що співробітники поліції вчинили справжній погром у багатьох будинках їхнього поселення, били людей та нищили майно. Відеогрупа Голосу Карпат побувала на місці події та поспілкувалася з усіма сторонами конфлікту.


Поліцейські: роми чинили опір документуванню крадіжки

21 лютого 20 17 року близько 19-ої години співробітники Виноградівського відділення поліції виїхали для документування факту крадіжки качок у жительки села Чорнотисово. Жінка вказала ж і на імовірного злодія, особу ромської національності. Поліцейські намагалися взяти пояснення від підозрюваного, але зіткнулися з агресивно налаштованими ромами, які перешкоджали виконанню службових повноважень. Про це Голосу Карпат розповів Олександр Критьєв, заступник начальника Виноградівського відділення поліції, начальник слідчого відділення.

Представник ромської народності відмовився давати пояснення у зв’язку зтим, що був у стані алкогольного сп’яніння. Більше того, висловлювався нецензурною лайкою у бік працівників поліції. ним же було підкликано до даного конфлікту його знайомих, зібралося велике скупчення людей, - розповів Олександр Критьєв.

Правоохоронці наголошують, що ромів зібралося 30-40 чоловік, один з них вдарив поліцейського дерев’яною палицею ззаду по голові, також порвали форменний одяг та вдарили службовий автомобіль. Після прибуття кількох екіпажів груп швидкого реагування натовп розбігся. Щодо події внесені дані в ЄДРР, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу до підозрюваного рома, який наніс удар поліцейському.


Чорнотисівські роми: поліцейські били нас, ламали двері винним і невинним

Жителі ромського поселення у Чорнотисові натомість показують розбиті двері власних помешкань. Роми звинувачують поліцейських у погромі та побитті, показують свіжі синці від ударів, зняті номерні знаки на автомобілях і заявляють про крадіжку грошей.

- Брата били кийком по голові. На сміх, самі порвали собі одяг. Пішли геть, потім повернулися на ще на шістьох машинах. Та ще й стріляли в небо, - розповів Віктор Поупа, житель ромського поселення.

- Казали “сука” на мою дитину. Кажи, ми невинні люди, нічого не зробили. А вони відповідають, що ви цигани, вас всіх треба поубивати. Дежурна, яка поверталася зі зміни, попередила нас, аби ми не втікали на вокзал, бо по дорозі ще їхні машини теж стоять, - розповіла ромка Клара.

Роми в селі називають брехнею те, що вони били поліцейських. Хоча раніше інформацію про завдання удару поліцейському, пошкодження їхнього автомобіля, після чого викликана підмога начеб-то перебила все поселення, надало Голосу Карпат джерело саме з ромського оточення.

Наразі роми невпевнено говорять про те, що писатимуть зустрічну заяву проти поліцейських та шукатимуть юридичної підтримки. Більшість в ромському таборі кажуть, що бояться наступних подібних погромів.

 

З травмами у лікарні – кривдник/потерпілий/підозрюваний

Наступного після конфлікту дня у травматологічне відділення Виноградівської ЦРЛ потрапив молодий чоловік ромської національності. Лікарі діагностували забої, черепно-мозкову травму, струс головного мозку та інші результати бійки. Саме цього молодика правоохоронці підозрюють у завданні травм співробітнику поліції. Натомість ром каже, що лише зайшов до брата і не розуміє, чому його виштовхнули з будинку та почався конфлікт.


- Їх приїхало десь 20-25. Мене били, ударили дубинкою по голові. Я босий був. Кинули в багажник і так привезли майже до Виноградова, - розповів свою версію Дезидор Поупа, підозрюваний.

- Хворий Поупа поступив до нас о 17-ій годині 22 лютого. Встановлений дігноз: черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забої голови і тулуба і забійна рана лівої тім’яної ділянки, - повідомив Голосу Карпат завідуючий травматологічним відділенням Виноградівської ЦРЛ Адальберт Мезев.

Ромське поселення у селі Чорнотисово на Виноградівщині складається з близько тридцяти будинків, у яких мешкають більше восьмидесяти чоловік. Чіткої керівної ієрархії, як у Підвиноградівському чи Королівському таборі, тут немає. Люди, в основному, дуже бідні. Кажуть, що підпрацьовують на польових роботах у фермерів. Село, зокрема, й сільська рада, всіляко відмежовуються від проблем у поселенні.

Конфлікт з поліцейськими - це єдине, що, вочевидь, привернуло увагу до ромів у Чорнотисові. Наразі є імовірність того, що його подальшим вивченням займатимуться правоохоронні органи обласного підпорядкування.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber