1. Новини Закарпаття
  2. >

Затримки зарплат і соцвиплат: у Мінфіні повідомили, коли в Україні “аукнуться” фінансові дірки у бюджеті

25.02.2024 22:09 Бізнес ВАЖЛИВО

Якщо не буде допомоги від західних партнерів, або вона буде недостатня, то бюджетні проблеми стануть відчутними для всіх українців.

Якщо не буде допомоги від західних партнерів, або вона буде недостатня, то бюджетні проблеми стануть відчутними для всіх українців.

Українці поки що не відчувають великих проблем із затримкою зарплат і соцвиплат. Однак вже у другому півріччі ситуація можу бути іншою: уряд не зможе вчасно виконувати всі свої зобов'язання, пише ТСН.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону очільник Мінфіну Сергій Марченко.

Урядовці вже зараз змушені думати, як латати фінансові дірки, що виникають у бюджеті. Але поки що це лише головний біль уряду, пересічні українці, у тому числі й ті, хто отримує зарплату з бюджету, поки що не відчувають нестачі фінансування.  

"Ми зараз вже відчуваємо певну нестачу коштів, але це ще не відчувають громадяни України. Ми знаходимо ресурси для того, щоб перекрити ці потреби", - повідомив Сергій Марченко. 

Але довго так тривати не може. Якщо не буде допомоги від західних партнерів, або вона буде недостатня, то бюджетні проблеми стануть відчутними вже для всіх. Власних запасів і власного ресурсу ще якось вистачить, щоби протягти перше півріччя. Тут допоможуть кошти від ЄС, які вже у березні мають надійти в Україну, і позика від Світового банку, з якою також начебто вже вирішено.

"Я думаю, що безболісно ми можемо пройти перше півріччя, тому що ми бачимо, що є вже чіткі розрахунки на європейську допомогу. Також ми зробили все необхідне для того, щоб отримати допомогу від Світового банку. Тобто ці кошти дозволять нам перекритися", - повідомив він.

За прогнозом міністра, у разі відсутності фінансової підтримки, насамперед йдеться про допомогу від США, важким для українців буде друге півріччя. Тоді вже почнуться і затримки із зарплатами, і невчасна виплата пенсій і затягування із соцвиплатами.

Читайте також: З 1 березня: відомо, на скільки зростуть доходи пенсіонерів після індексації

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська