1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

У ВР мають намір змінити закон про торгівлю харчовими продуктами - законопроект

314
Бізнес Україна

У Верховній раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення сприятливих умов для товаровиробників при реалізації харчових продуктів.

У ВР мають намір  змінити закон про торгівлю харчовими продуктами - законопроект

Мова про документ, зареєстрований у ВРУ 16 вересня  № 6068.

Згідно з текстом цього законопроекту, нардепи  хочуть змінити законодавство про торгівлю харчовими продуктами в Україні.

Запропонованими змінами мають намір удосконалити законодавство про торговельну діяльність і, тим самим, забезпечити прозорість прийняття органами державної влади та органами місцевого самоврядування рішень в сфері торгівлі, уніфікацію вимог, що пред'являються до суб'єктів господарювання в зв'язку з організацією та здійсненням торговельної діяльності, забезпечити розвиток торговельної діяльності для максимально повного задоволення потреб у товарах, а також створити основу для формування ринкової і недискримінаційної системи реалізації харчових продуктів.

Так, автори документу пропонують на законодавчому рівні врегулювати відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів, у тому числі в процесі реалізації харчових продуктів, а також визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.

Водночас пропонується встановити, що норми закону не поширюватимуться на зовнішньоекономічну діяльність та не регулюють відносини, які пов'язані з публічними закупівлями харчових продуктів, у тому числі для закупівлі продуктів освітніми закладами та закладами охорони здоров'я.

При цьому, Положення законопроекту термінами та визначеннями доповнюють базовий Закон «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: «суб'єкт торговельної діяльності», «торгова потужність», «харчовий продукт, що швидко псується». Статтю 4 вищезазначеного закону пропонується доповнити новою частиною щодо шляхів здійснення державного регулювання торговельної діяльності харчовими продуктами в Україні. А змінами до статті 7 – розширити та доповнити повноваження Центрального органу виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

Законопроектом вводиться обмеження на сумарний обсяг усіх виплат постачальником харчових продуктів на користь торгових мереж (включаючи як плату за придбання товарів, так і плату за просування товарів). Це дозволить створити механізм, який з одного боку не перешкоджає торговельним мережам надавати послуги зі стимулювання споживчого попиту на харчові продукти, а з іншого боку - запобігає можливим зловживанням.

З метою протидії, по суті, безвідсотковому кредитуванню торговельних мереж за рахунок виробників, законопроектом пропонується визначити граничні терміни відстрочки оплати за отримані від постачальника товари. В той же час, щоб уникнути можливих прийомів для затримок виплат за отримані товари законопроектом визначається, що поставлені торговельній мережі товари підлягають оплаті у встановлений термін, який розпочинається з дня їх фактичного отримання.

Змінами до статті 6 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» передбачено надання ЦОВВ, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, повноважень на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг, правил торгівлі харчовими продуктами, а також за повнотою і своєчасністю розрахунків за поставлену таким суб'єктам харчову продукцію.

Передбачається також і низка інших новацій у сфері торгівлю харчовими продуктами в Україні. До уваги читачів ГОЛОСУ КАРПАТ нижче публікуємо повний текст проекту закону:

У разі прийняття цього документу вищезгадані зміни, передбачені Законом, набирають чинності з 1 січня 2022 року. На сьогоднішній день, відповідно до стану проходження у ВРУ, законопроект передано на розгляд керівництву та направлено на розгляд Комітету.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Ріст мінімалок та зміни податків для ФОП: що передбачає Бюджет-2022 для українців.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber