1. Новини Закарпаття
  2. >

Українців попередили про новий вид шахрайства з банківськими картками

09.07.2020 21:50 Бізнес ВАЖЛИВО

Шахраї інформують громадян про нібито нараховану їм компенсацію від держави за карантин.

Шахраї інформують громадян про нібито нараховану їм компенсацію від держави за карантин.

Зловмисники під час карантину в Україні стали використовувати новий сценарій телефонного шахрайства. Про це в четвер, 9 липня, повідомив Національний банк. 

Шахраї інформують громадян про нібито нараховану їм компенсацію від держави за карантин і під цим приводом випитують персональну інформацію і реквізити карт. 

"Треба пам'ятати важливе правило: якщо ви самостійно нічого не доручали банку, ніхто з банку вам ніколи не буде дзвонити з проханням щось уточнити або надати інформацію нібито для розблокування картки. Якщо ви отримали такий дзвінок нібито від банку або служби безпеки, і хоч від Національного банку - це 100% шахраї. Відразу припиняйте таку розмову", - зазначив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Олексій Шабан. 

Він уточнив, що в 2019 році на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карт на незаконні і сумнівні припадало лише 42 грн. проти 77 грн. у 2018 році. Загальна кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими понесені збитки, за минулий рік знизилася до 72 тис. випадків проти 105,5 тис. випадків у 2018 році.

Читайте на ГК:У Житомирській області 17-річний хлопець замерз у полі по дорозі додому
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: встановлено пільгові ставки ввізного мита на ряд товарів
Читайте на ГК:Пенсіонерка віддала майже 1 млн гривень за "зняття порчі"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...