1. Новини Закарпаття
  2. >

Банан став найдоступнішим фруктом в Україні

06.07.2020 08:48 Бізнес

Головною причиною такої ситуації є холодна весна, яка призвела до втрат врожаю ягід і фруктів.

Головною причиною такої ситуації є холодна весна, яка призвела до втрат врожаю ягід і фруктів.

Результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України показали, що найдешевшим фруктом з доступних на ринку виявився банан. Про це свідчать результати моніторингу сайту EastFruit.

Зазначено, що середня роздрібна ціна на банан в Києві за станом на 30 червня - 1 липня становила 27,2 грн/кг.

Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів і ягід - навіть трохи дешевше, ніж кавун і значно дешевше, ніж яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат врожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році, - сказав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Для порівняння - в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той же час року в Києві становила 27,5 грн/кг, в той час як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун - з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблуко зросла до 30,4 грн, або в 2,6 рази, а ціна на кавун - на 9,7 грн/кг або на 55%.

Зазначено, що ціни зросли практично на всі основні позиції фруктового кошика в Україні. Персик станом на початок липня 2020 року коштував у середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина - на 87% дорожче, а лохина - на 16% дорожче.

Водночас ціни на полуницю станом на початок липня були нижче, ніж роком раніше на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували минулорічний рівень. Однак тут потрібно враховувати, що сезон полуниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили її реалізацію на початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих сортів, а в цьому році сезон в цей час ще був у самому розпалі.

Читайте на ГК:"Бої півнів у Раді": депутати замість розгляду важливих питань вирішили помахати кулаками (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 30 березня для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Курси валют на 31 березня: євро різко подешевшав
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...