1. Новини Закарпаття
  2. >

Єврокомісія планує вилучити з обігу монети в один і два євроценти - ЗМІ

29.01.2020 09:56 Бізнес

У Єврокомісії збираються оголосити про намір вилучити з обороту монети номіналом один і два центи.

У Єврокомісії збираються оголосити про намір вилучити з обороту монети номіналом один і два центи.

Це - частина робочої програми Єврокомісії, яку представлять 29 січня, повідомило видання Süddeutsche Zeitung, інформувала Українська служба DW.

У Європейській Комісії планують вилучити з обігу одно- і двоцентові монети. Відповідна пропозиція міститься в робочій програмі Єврокомісії, яку представлять у Брюсселі у середу, 29 січня, повідомляє видання Süddeutsche Zeitung.

Ідея вилучити монети в один і два центи міститься в одному з пунктів переліку ініціатив щодо зменшення бюрократії і називається "пропозиція про єдині правила округлення".

В країнах ЄС округляють ціни до п'яти євроцентів

При цьому Єврокомісія посилається на звіт від 2018 року, в якому зазначається, що дедалі в більшій кількості країн ЄС почали округляти суми до п'яти євроцентів при формуванні цін. У Єврокомісії стверджують, що ці зміни зменшать витрати та зусилля, пов'язані з виготовленням, підрахунком та транспортуванням монет.

Також у звіті посилаються на результати щорічних опитувань Єврокомісії, у яких зазначається, що "наразі в жодній країні немає більшості для збереження цих двох монет".

Водночас, вже є противники цієї пропозиції. Зокрема європарламентар Маркус Фербер (Markus Ferber) виступив проти вилучення цих монет.

У свою чергу, речниця Єврокомісії не прокоментувала Süddeutsche Zeitung інформацію про ініціативу щодо вилучення одно- і двоцентових монет з обігу.

Читайте на ГК:Вчені попередили про небезпеку гарячого чаю
Читайте на ГК:"Неначе гола": Еббі Доус вразила фанатів "гарячими" світлинами в прозорій білизні (ФОТО 18+)
Читайте на ГК:"Інформація користувачів із 106 країн": Хакери злили дані понад 500 млн користувачів Facebook
загрузка...