1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт назвав несподівану причину різкого подорожчання долара

18.10.2019 23:53 Бізнес

Курс долара в п'ятницю, 18 жовтня, зріс до 25 гривень. З чим це пов'язано - розповів фінансовий аналітик.

Курс долара в п'ятницю, 18 жовтня, зріс до 25 гривень. З чим це пов'язано - розповів фінансовий аналітик.

Курс долара в Україні 18 жовтня виріс в обмінних пунктах на 20 копійок - до 25,11 грн за долар, а курс євро виріс на 34 копійки - до 27,92 грн за євро у порівнянні з попереднім днем.

З чим пов'язаний такий значний стрибок? У фінансистів є кілька версій такого різкого подорожчання долара. Один з них - українські банкіри спеціально підняли курс, щоб непогано підзаробити, пише РБК.

"Вранці особливу активність проявляли невеликі банки, що активно скуповували валюту, розігріваючи ринок. В основному це спекулятивні операції, мета яких - заробити на зростаючому курсі", - розповів фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

При цьому експерт не виключає, що котирування піднімають для конкретних продавців, щоб ті могли віддати валюту за максимальним курсом.

Справа в тому, говорить фінансист, що п'ятниця - дуже хороший день для подібних цілей, адже обсяг торгів в останні дні робочого тижня зазвичай невисокий, а це дозволяє навіть відносно невеликими угодами сформувати потрібний тренд.

"Втім, поки це тільки гіпотеза", - резюмував Невмержицький.

Читайте на ГК: Соцвиплати від 1000 гривень. Як в Україні спрощують схему виплат безробітним і скільки вони отримають, - Страна
Читайте на ГК:"Більшість за": 70% українців підтримують продовження карантину до літа, - соцгрупа "Рейтинг" (ОПИТУВАННЯ)
Читайте на ГК:Стало відомо, коли в Україні відбудеться весняний призов на строкову службу