1. Новини Закарпаття
  2. >

У Нацбанку пояснили зростання цін зі зміцненням гривні

11.10.2019 12:52 Бізнес

Незважаючи на зміцнення національної валюти, ціни в Україні почали зростати з приходом осені.

Зміцнення національної валюти позначається на інфляції, але із затримкою. Так заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб пояснив зростання цін в Україні, незважаючи на зміцнення гривні, пише РБК-Україна в п'ятницю, 11 жовтня. 

Сологуб пояснив поняття інерції: психологічно знизити ціни завжди складніше, ніж підняти їх. Однак, за його словами, якщо ринок конкурентний, це сприяє зниженню цін. 

"Ми бачимо, що курсовий ефект частково переноситься на уповільнення інфляції, часто це відбувається з певним лагом", - додав він. 

Заступник голови НБУ наполягає, що зміцнення гривні вже позитивно позначилося на динаміці інфляції. 

"Люди фіксують в голові те, що дорожчає найбільше. Якщо дивитися на розбивку індексу споживчих цін, то деякі товари з імпортної складової подешевшали. Наприклад, бензин в річному вимірі подешевшав більш ніж на 8%. Побутова техніка і обладнання подешевшали на кілька відсотків. Ціни на одяг і взуття, де, в основному, імпортна складова, за рік не змінилися", - додав він. 

При цьому Сологуб нагадав, що інфляція залежить не тільки від курсу і монетарної політики НБУ. 

"Ще в 2015 році, коли ми тільки запускали інфляційне таргетування, говорили, що однією з основних перешкод для зниження інфляції є такі структурні речі як, наприклад, відсутність нормальної антимонопольної політики", - зазначив Сологуб.

Читайте на ГК:Для етнічних українців планують ввести часткове громадянство
Читайте на ГК:Курси валют на 11 жовтня: гривня повернулася до зростання
Читайте на ГК:У Нацбанку розповіли, що відбувається з цінами
Стрічка