1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна Рада проголосувала за введення електронних чеків

20.09.2019 16:37 Бізнес

У першому читанні відповідний законопроект підтримали 237 народних депутатів. У Раді стверджують, що введення не буде примусовим, а системи зможуть працювати паралельно.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №1053-1, який передбачає введення електронного чека. Таке рішення прийняли під час засідання в п'ятницю, 20 вересня. Законопроект представив депутат від Слуги народу, глава податкового комітету Данило Гетманцев. 

"Законопроект передбачає застосування електронного чека, тобто простої системи обліку операцій, через смартфон, яка повинна згодом замінити реєстратор розрахункових операцій. Однак ми не наполягаємо на тому, щоб ця заміна сталася примусово, ці системи можуть працювати паралельно скільки завгодно", - сказав Гетманцев.

Він розповів, як змінився законопроект під час доопрацювання до другого читання. 

"По-перше, був перенесений і збільшений термін для впровадження цієї системи, щодо ризикових галузей - до 1 жовтня, щодо всіх інших - до 1.01.2021 року. Крім цього, значно зменшені штрафи. На перехідний період ми передбачаємо штраф у розмірі 10% - перше порушення, 50% - друге порушення, на звичайний штраф передбачається 100% і 150% відповідно", - зазначив голова профільного комітету. 

За його словами, збільшено ліміт обороту для фізичних осіб підприємців другої групи з 1,5 млн до 2,5 млн. 

"Мінімальна сума для скарги за кешбеком підвищена з 100 грн до 850 грн. Крім цього, скасовано обов'язок зберігати на кожній точці оригінали документів про облік товарів, відстрочено застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації акцизних накладних та відсутність реєстрації акцизної накладної, дозволено за фактом знімати покупцеві гроші з платіжної карти під час купівлі товарів. І уточнено, що цей законопроект не поширюється на будь-кого, хто працює на ринках", - резюмував Данило Гетманцев.

Читайте на ГК:У Черкаській області в лікарні повісилася мати п'ятьох дітей
Читайте на ГК:Готівковий долар впав нижче за 24,5 гривні
Читайте на ГК:"Слугам народу" влаштували прочуханку за провалений законопроект про дозвіл на обшук і прослуховування нардепів
Стрічка