1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпаття займає перше місце в Україні за рівнем використання ресурсного потенціалу в аграрному секторі

19.07.2019 12:11 Бізнес

Закарпаття відвідав президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор аграрної компанії ІМК Алекс Ліссітса.

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-зустріч з президентом асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральним директором аграрної компанії ІМК Алексом Ліссітсею. Захід проходив у рамках програми робочої поїздки на Закарпаття, під час якої Алекс Ліссітса відвідав компанії, що виробляють і експортують продукти з доданою вартістю.

Алекс Ліссітса – український громадський діяч, провідний фахівець аграрного та харчового секторів економіки. Деякий час навчався та працював у Німеччині. Повернувшись до України, створив «Український клуб аграрного бізнесу», пізніше – очолив компанію ІМК. Алекс Ліссітса регулярно коментує ситуацію на аграрному та харчовому ринках України для провідних вітчизняних та світових ЗМІ. Він автор понад 40 наукових публікацій українською, німецькою, англійською та російською мовами. Також є автором підручника для студентів «50 запитань і відповідей про агрополітику».

Під час робочої поїздки по Закарпаттю президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» відвідав підприємства, які займаються садівництвом, молочний виробництвом та зерновими культурами. Виявляється, Закарпаття займає перше місце в Україні за рівнем використання ресурсного потенціалу у сільському господарстві. Такі дані, за словами Алекса Ліссітси, виявили у результаті досліджень Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою IAMO (Німеччина), які вивчали, наскільки ефективно кожна область використовує свій аграрний потенціал.

«Закарпаттю є чим похвалитися. Для аналізу було взято показники в динаміці за три роки — 2015-2017 рр. В області є багато підприємств, які займаються рослинництвом і тваринництвом, мають великі можливості для експорту, - пояснює Алекс Ліссітса. – Крім того, чимало підприємств на Закарпатті займається нішевими культурами».

За минулий рік Україна виробила понад 70 тон зернових та зернобобових, а також увійшла у трійку експортерів зернових культур у світі.

«За рахунок того, що ми підписали Угоду про Асоціацію, збільшились об’єми експорту сільгосппродукції до ЄС. У тому числі молочні продукти, мед, м'ясо птиці. Україна зайняла за минулий рік 3-тє місце за експортом м’яса птиці у ЄС, - каже Алекс Ліссітса. – Щодо Закарпаття, то тут дуже велика кількість культур, які є специфічними. Наприклад, вирощування яблук, чи часнику». За останні роки Україна, переконаний експерт, Україна зробила величезний прорив в аграрному секторі і може не тільки кількісно конкурувати з основними світовими партнерами,  але і якісно пройти сертифікацію на ринки ЄС. Алекс Ліссітса пояснив, за рахунок чого вдалося досягти таких результатів:  «За останні 5 років були створені умови для ведення бізнесу, найкращі за всі роки. Серед головних аспектів: дерегуляція, по-друге, об’єднання в одну службу (Держпродспоживслужбу) всіх контролюючих органів, які не давали бізнесу жити. По-третє, автоматичне відшкодування ПДВ. А також започаткування програм підтримки сільськогосподарського бізнесу: відшкодування 30% при купівлі української техніки та 30% при будівництві молочно-товарних ферм. Загалом українське сільське господарство експортувало за минулий рік товарів на 18 млрд. доларів».

Алекс Ліссітса також прокоментував хід ряду реформ в Україні. Зокрема, реформу освіти він вважає однією з найважливіших. Необхідно також продовжувати рух децентралізації в Україні, а також не змінювати проєвропейський вектор країни.

«Шлях в ЄС один єдиний, якщо ми хочемо мати стабільні відносити і європейську економіку, – зауважив він. - Отримати доступи на ринках ЄС-- це не просто підписані договори, а величезна купа документів та правильна робота». Пояснив свою позицію Алекс Ліссітса і стосовно земельної реформи: «Ми в Україні не знаємо насправді, яка у нас аграрно-політична мета і куди ми рухаємося. Запровадження ринку землі не є самоціллю, це є інструмент. Якщо ми хочемо бути інвестиційно привабливими, експортноорієнтованими, треба зробити ринок землі максимально ліберальним. Якщо у нас мета- працювати на внутрішній ринок, це зовсім інші механізми. За останні 28 років ми не змогли сформулювати аграрну політику таким чином, щоб ми розуміли, куди ми рухаємося. Моє ставлення: весь процес треба розбитим на 2-3 етапи. Ринок землі треба формувати у будь-якому випадку. У нас це питання є надзвичайно є забюрократизованим і заполітизованим».

Нагадаємо, аграрії Закарпаття прогнозують хороший врожай зернових (ВІДЕО)

Читайте на ГК:В Ужгороді ремонт на площі Петефі: Патрульні нагадують про зміну руху транспорту (ВІДЕО)
Читайте на ГК:МП "Ужгород" та "Лужанка": Балуєв розповів про реконструкції митних постів
Читайте на ГК:Потрібна допомога: Неповнолітній ужгородець-сирота дізнався про страшний діагноз – рак (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus