1. Новини Закарпаття
  2. >

У Нацбанку назвали причини стрибку цін на продукти харчування

11.06.2019 23:34 Бізнес

Прискорення інфляції зумовлено стрімким підвищенням цін на сирі продукти харчування в результаті їх недостатньої пропозиції.

Фактичний показник інфляції в Україні у травні на рівні 9,6% в річному вираженні перевищив траєкторію прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті. Про це йдеться на сайті Національного банку у вівторок, 11 червня. 

За інформацією фінрегулятора, прискорення інфляції зумовлено насамперед стрімким підвищенням цін на сирі продукти харчування в результаті їх недостатньої пропозиції. Крім того, високими темпами дорожчало пальне через складнощі з імпортом енергоресурсів із Білорусі та Росії. Водночас базова інфляція, як і в попередні місяці, була дещо нижчою за прогноз - на рівні 7,4% в річному вираженні. 

"Фактичні показники інфляції, зокрема базової, свідчать, що фундаментальний інфляційний тиск загалом відповідає очікуванням Національного банку. Однак загальний показник інфляції перевищив траєкторію прогнозу передусім внаслідок дії тимчасових факторів пропозиції", - наголошується в повідомленні. 

Також сказано, що оновлені оцінки впливу цих та інших чинників на показники інфляції, а також прогноз інших макроекономічних показників будуть оприлюднені 18 липня.

Читайте на ГК:Гороскоп на 20 вересня для всіх знаків Зодіаку: день, в який можуть траплятися непересічні події
Читайте на ГК:Разумков підписав закон, що відтерміновує штрафи для єврономерів ще на 90 днів
Читайте на ГК:Дзеркальна дата викликала в українців весільний бум (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка