1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар подорожчав майже на гривню за тиждень

05.06.2019 13:34 Бізнес ВАЖЛИВО

Гривня в офіційних курсах Національного банку України девальвує вже тиждень поспіль.

Гривня в офіційних курсах Національного банку України девальвує вже тиждень поспіль.

На 5 червня Національний банк встановив курс національної валюти на рівні 27,2 гривні за долар, що на 88 копійок більше, ніж 28 травня, повідомило Громадське.

У банківських обмінниках долар подорожчав в середньому на 72 копійки. 4 червня його можна було купити за 27,2 гривні. На міжбанківському валютному ринку гривня подешевшала на 85 копійок відносно долара.

Зазначимо, що нова хвиля девальвації гривні почалась наприкінці візиту місії Міжнародного валютного фонду до України. Зокрема, за підсумками перебування місії МВФ ухвалили рішення не виділяти чергового траншу на 1,3 мільярда доларів доти, доки в не закінчаться вибори до Ради та не буде сформовано новий український уряд.

Крім цього, протягом 27-31 травня Національний банк України перейшов від закупівлі валюти на міжбанківському ринку до її продажу. Таким чином Нацбанк стримує різкі стрибки обмінного курсу валют. Зокрема, для цього регулятор продає валюту із золотовалютних резервів. Минулого тижня на ці цілі втратили 43 мільйони доларів.

За розрахунками голови ради НБУ Богдана Данилишина, протягом літа ситуація на валютному ринку може погіршитися ще більше. Зокрема, на це вплине вихід іноземних інвесторів із короткострокових державних облігацій України (інвестори, які купили облігації на початку року за валюту, отримають номінал та відсотковий дохід за цими цінними паперами у гривні, а згодом обміняють його на долари та виведуть за кордон).

Водночас відсутність співпраці з МВФ, яка тягне за собою замороження співпраці зі Світовим банком та Євросоюзом, які загалом мали надати Україні 4,1 мільярда доларів. Недоотримання цих коштів призведе до появи дефіциту у валюті на ринку та поступового зростання курсу.

Читайте на ГК:Фанати критикують "занадто худу" Настю Каменських (ФОТО)
Читайте на ГК:"Повна імпотенція влади". Що українські бізнесмени думають про продовження карантину до 31 липня, - Страна
Читайте на ГК:Наслідки вибуху в багатоповерхівці у Києві (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська