Це — варення із соснових шишок.
Варення із соснових шишок щороку готують чи не тисячі ґаздинь із Закарпаття, але тільки одиницям це вдається перетворити на справжній бізнес.
Як варити екстравагантний делікатес, приваблювати дегустаторів і одночасно рятувати Карпати – знає власниця магазину “База лісу” 24-річна Мирослава Савіцька, пище "ШОТАМ".
Мирослава Савіцька – власниця бренду “База лісу”. Знає, як робити варення “з душею”
Купуєш варення – сплачуєш “податок природі”
З осені запустимо проект “Податок природі”. Суть полягає в тому, що від імені кожної людини, яка протягом сезону чи року купує товарів на визначену суму – у Карпатах буде посаджено дерево.
Зараз удосконалюємо систему, щоб можна було онлайн чи по Qr-коду зайти і побачити, де саме (з координатами) посаджено її дерево.
Метою проекту є привернення уваги до вирубки лісів у Карпатах. Хочемо показати, що якщо ми беремо у природи її дари (ягоди, гриби, шишки) – платимо їй податок у вигляді нових дерев.
Шишки рвуть у травні
Наша компанія заснована 2016 року. За трирічною традицією, сезон на виробництві починається зі збору соснових шишок, у травні. Оголошення, що приймаємо замовлення від клієнтів на сезон – вивішуємо на сайті за кілька місяців до початку приготувань.
Для варення годяться лише молоді зелені шишки. Таку сировину купують по 50 гривень за кілограм
Врожай потрібно зібрати швидко, протягом кількох тижнів. На варення підійдуть лише молоді, які вдасться проткнути нігтем. Старі шишки не зваряться, але вони годяться для інших корисних зіль.
Гроші ростуть на хвойних деревах
Раніше рвати шишки їздили самотужки. А тепер приймаємо зібраний врожай у населення. Принцип такий же, як і з грибами. В селі особливо то і роботи немає. Тому місцеві охоче працюють, мають підзаробіток. Цього року ми давали по 50 гривень за кілограм сировини.
Заздалегідь говоримо збирачам, щоби рвали шишки обережно, не псуючи їхню структуру. Бо навіть трохи подавлена після варіння – розлізеться. Це зіпсує вигляд варення.
Делікатес за 65 гривень
Такий смаколик коштує 120 гривень за 0,5 л баночку. Цього року запустили мале фасування у тару по 200 мл, з ціною 65 грн. Це значно збільшило попит. Замовляють на пробу ті, хто раніше не їв такого.
Шишки із варення теж їдять. Вони м’які і мають медово-смолянистий смак
Варення варимо за старовинним домашнім рецептом: ягода і цукор. Жодних консервантів чи добавок не кидаємо. Додаємо трохи води, щоб карамель була не надто густою.
Не можна об’їдатися
Смак у варення – солодкий, медово-смолянистий. Посмак – хвойний, нібито вдихнув на повні груди в сосновому лісі. Більшість клієнтів, які вперше куштують, описують враження – ніби в лісі погуляв, коли тепло і смола в деревах тане.
Але рекомендуємо щодня з’їдати 1-3 ложечки (чи 2-3 шишки), бо делікатес важкуватий для шлунку. Варто утриматися від споживання вагітним жінкам, маленьким діткам і людям, котрі страждають від ниркових хвороб.
Що ще цікавого в крамничці?
Наприкінці червня починається урожай чорниці. Варення з цієї ягоди коштує 110 гривень за банку 0,5 л. Минулого сезону за два тижні приготували тисячу банок.
У серпні робимо варення з молодих волоських горіхів. Приймаємо замовлення заздалегідь. Яка ціна цього року буде – ще не ясно, бо все залежить від врожаю.
Також продаємо ягоди, які сушимо на електросушках. Усе можна знайти на сайті чи в соцмережах.
Прибуток через 3 роки
Ми не мали коштів, щоб вкладати у бізнес. Спочатку все робили своїми силами. Звісно, якщо є гроші, які можна витратити – розвиток піде швидше. Але мені подобається працювати і поступово нарощувати виробничий процес. Усе ж залежить від грамотної організації.
Бізнес на варенні став прибутковим на третій рік. Найбільше доводиться витрачати на рекламу і просування. Розвиваю власний сайт і активно залучаю аудиторію через сторінки у соцмережах. Там доводиться купувати рекламу, аби привабити нових клієнтів. У цій сфері без грошей не вдасться зробити стрибок вперед.
Покупець – киянин
Більшість покупців – жителі столиці. Раніше мали в Києві кілька партнерів, які продавали наше варення у магазинах та на ринках. Але вони надто завищували ціну, продукт у них не йшов.
Тепер ведемо перемовини з партнерами, які мають магазини у Харкові та Обухові.
Продукт вийде на ринок Польщі
Варенням із шишок зацікавилися партнери із Польщі. Раніше вони замовляли на пробу. Їм сподобалося. Вирішили, що такий смаколик ідеально впишеться в меню поляків та знайде свою нішу.
Купуючи варення із Карпат – ви не лише отримуєте смаколи, а й допомагаєте зберегти та відновити ліс. Адже скоро запрацює система “податок природі”
Але поставили умову, що товар має бути в промислових масштабах – від тисячі банок. Також необхідно отримати міжнародну сертифікацію. Планую зайнятися цим наступного сезону.
Читайте також:
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Коштуватиме, як золото?: експерт розповів на скіль...
Українці вже починають відчувати здорожч...
24.09.2024 22:54 1136 0 Бізнес
Ціна вдарить боляче, дефіцит уже є: закарпатцям сл...
В Україні є вагома проблема зі стратегіч...
25.09.2024 00:10 3736 0 Бізнес
Пальне в Україні: несподівані коливання цін 25 вер...
Станом на 25 вересня 2024 року в Україні...
26.09.2024 05:28 405 0 Бізнес
Невже доведеться віддати четвертину зарплати?!:в У...
Наразі вартість цих овочів вдвічі вища, ...
28.09.2024 12:46 515 0 Бізнес
Вже через 3 дні: для кого можуть зрости тарифи на ...
1 жовтня прийматимуть рішення щодо підви...
28.09.2024 20:03 814 0 Бізнес
Заблокують рахунок, якщо...: ПриватБанк звернувся ...
Ті, хто проігнорує повідомлення можуть з...
28.09.2024 21:12 3948 0 Бізнес