1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, що банки змінюють правила видачі готівки

30.05.2019 14:26 Бізнес

З 3 червня вступає в силу постанова НБУ, якою змінюються правила ведення касових операцій в українських банках

За новими правилами, банки при видачі готівки можуть попросити підтверджувальні документи, на підставі яких проводиться готівковий розрахунок, повідомляє ЛІГА: ЗАКОН.Бізнес.

«Слід звернути увагу, що банки під час вивчення клієнта і отримання від нього підтверджувальних документів повинні застосовувати ризик-орієнтований підхід. Тобто спочатку проводити оцінку ризику клієнта, засновану на аналізі певних критеріїв, а потім вже можуть приймати відповідні заходи нагляду», — додали юристи.

Банки можуть вимагати у клієнта такі документи:

закупівельний акт;закупівельна відомість;податковий розрахунок сум доходу, сплаченого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір;договір поставки;договір транспортування;договір зберігання;інші звітні документи.

Посилення нагляду юристи пов'язують з виявленням НБУ численних фактів ризикових (схемних) операцій з використанням готівки.

Нагадаємо, Нацбанк планує запровадити низку заходів для звуження сфери використання готівки. Відповідний проект постанови регулятор виніс на громадське обговорення і приймає пропозиції до 27 березня.

Нагадаємо, закарпатцям для зміни місця голосування потрібен лише паспорт

Читайте на ГК:У новій Верховній Раді знайшли 17 прогульників
Читайте на ГК:США та Україна: у Трампа вимагають розкрити деталі розмови із Зеленським, - The Washington Post
Читайте на ГК:Осінній призов: повістку до військкомату отримала п'ятирічний дитина
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка