1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні запустили нову систему фінанасової звітності

28.05.2019 18:27 Бізнес

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку запустила Систему фінансової звітності (СФО) у форматі XBRL.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку запустила Систему фінансової звітності (СФО) у форматі XBRL.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Згідно з повідомленням з 18 червня почне роботу відповідний програмний комплекс і спеціалізований веб-сайт frs.gov.ua, на якому буде розміщена базова інформацію для користувачів СФО, повідомляє Мінфін.

Підприємствам, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами, необхідно зареєструватися у СФО.

НКЦБФР закликає суб'єктів звітності вже сьогодні розпочати підготовку до розкриття інформації в новому форматі, щоб уникнути можливих помилок після того, як формат XBRL стане обов'язковим для подання річної фінансової звітності, починаючи з 1 січня 2020 року.

Також НКЦПФР просить всіх користувачів системи до 7 червня надати інформацію для створення облікових записів у вигляді електронного документа.

Як пояснив член НКЦБФР Олександр Панченко, основними перевагами Системи фінансової звітності є доступ всіх зацікавлених користувачів до єдиної, достовірної та якісної фінансової звітності, складеної за міжнародними стандартами.

«Український бізнес, зокрема, стане більш відкритим і зрозумілим потенційним інвесторам. Аналітики світових інвестиційних компаній, міжнародні експерти зможуть робити більш обгрунтовані і точні аналізи поточної ситуації та прогнози розвитку як окремих українських компаній, так і національної економіки в цілому», — заявив він .

Довідка

XBRL (англ. EXtensible Business Reporting Language — «розширювана мова ділової звітності») — відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності по МСФО і GAAP США в електронному вигляді.

Основні переваги XBRL: автоматичне введення даних без повторної трансформації; швидкість і автоматичне складання звіту, зокрема консолідованого; скорочення часу прийняття рішень; збільшення ефективності і економія в процесах нагляду.

Читайте на ГК:Синоптики оприлюднили прогноз погоди на Великдень-2020
Читайте на ГК:Трьох священиків оштрафували через служби на Вербну неділю
Читайте на ГК:В Україні за минулу добу коронавірус виявили у 85 медиків
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська