1. Новини Закарпаття
  2. >

"Гривнепаду" після виборів не буде - НБУ

10.03.2019 23:03 Бізнес

Національний банк проводить політику плаваючого обмінного курсу і вартість гривні визначається ринком.

Національний банк проводить політику плаваючого обмінного курсу і вартість гривні визначається ринком.

Національний банк України не утримує курс національної грошової одиниці. Після виборів зниження курсу гривні не буде. Про це член ради регулятора Василь Фурман, повідомляє Сегодня в суботу, 9 березня.

"Напередодні виборів я чую багато думок різних експертів, що курс спеціально утримують до виборів... Хотів би відповідально заявити, що ніхто українську гривню спеціально не утримує. Національний банк проводить політику плаваючого обмінного курсу. Відповідно до цієї політики, курс гривні визначається ринком", - заявив Фурман в ефірі одного з телеканалів.

Він зазначив, що в окремі періоди НБУ може або продавати долар для підтримки гривні, щоб не було значних коливань, або викуповувати його для поповнення золотовалютних резервів.

"Минулого місяця Нацбанк викупив з ринку, здається, 700 млн доларів з ринку для поповнення золотовалютних резервів. Тому "гривнепадів" не буде ніяких", - заявив Фурман.

За даними НБУ, з початку року офіційний курс гривні зміцнився на 4,4% до 26,48 гривень за долар. Зокрема, тільки з початку березня - на 1,4%.

Нагадаємо, курс валют на 11 березня: гривня значно зміцнилася.

Читайте на ГК:Українцям дозволять голосувати онлайн на виборах восени
Читайте на ГК:Тікаючи, браконьєр здійснив наїзд на прикордонника
Читайте на ГК:На українських АЗС стрімко зростають ціни на автогаз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська