1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги підприємців: чому хочуть заборонити ФОПи в Україні

20.02.2019 10:56 Бізнес

Роботодавців хочуть змусити офіційно працевлаштовувати громадян, а не змушувати їх оформлювати себе як фізичну особу-підприємця, з якою компанія потім укладає договір про співпрацю.

В Україні хочуть заборонити ФОПи на підприємствах. Метою законопроекту є забезпечення чесного працевлаштування, яке гарантує соціальний захист працівників. Роботодавців хочуть змусити офіційно працевлаштовувати громадян, а не змушувати їх оформлювати себе як фізичну особу-підприємця, з якою компанія потім укладає договір про співпрацю.

В сучасних умовах роботодавці повинні утримувати із заробітної плати кожного працівника 18% податку на доходи (ПДФО), 1,5% військового збору, а також сплачувати 22% єдиного соціального внеску на фонд заробітної плати, тоді як третя група оподаткування ФОП – всього лише 5% від доходу та 918 гривень мінімального місячного соціального внеску. Зрозуміло, що ФОПи платять набагато менші суми податків, а тому роботодавцю з ними працювати вигідніше.

За такою схемою в Україні працюють тисячі айтішників на так званому аутсорсі. Саме тому вони вже хвилюються, що їх змусять переходити працювати за трудовим договором, платити більші податки, які стануть додатковим навантаженням на IT-компанії. Таким чином, IT-компанії перейдуть в іншу юрисдикцію, укладатимуть договори з українськими розробниками з-за кордону, а податки платитимуть в інших країнах. Українська економіка може значно від цього постраждати, враховуючи, що частка IT-індустрії в українській економіці становить 4% ВВП.

У Мінсоцполітики стверджують, що у разі прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці» роботодавці будуть зобов’язані забезпечувати найманих працівників соціальним пакетом та платити необхідні податки.

У відомстві визначили сім критеріїв, які вказують на трудові відносини між двома особами:

періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше);особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців;робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці та згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку;ФОП виконує роботу, подібну до виконуваної штатними співробітниками;організація умов праці (зокрема і надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.

У Мінсоцполітики таким чином хочуть захистити трудові права людей, яких змушують працювати як ФОПи. Адже таким чином їх позбавляють соціального пакету: гарантованих відпустки, лікарняних, збереження місця роботи, посади та середньої зарплати у випадку вагітності, служби в армії чи виконання громадських обов’язків.

Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф у 30 мінімальних заробітних плат – понад 125 тис. грн станом на лютий 2019 року, повідомили у Міністерстві соцполітики.

Нагадаємо, як працюватиме виплата субсидій готівкою

Читайте на ГК:Кабмін затвердив нову редакцію українського правопису
Читайте на ГК:Кожен восьмий український підліток залежний від соцмереж – дослідження
Читайте на ГК:Банкіри назвали три причини несподіваного зростання курсу долара в Україні, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus