1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На території Ужгородського замку виявили скелети 600-річні скелети

01.09.2018 14:30 Бізнес

Поховання XV-XVII століть, фрагменти дерева, кераміку, уламки скла та інших цінний матеріал для досліджень виявили під час розкопок.

Одним із пріоритетних напрямків роботи музею цьогоріч були визначені археологічні дослідження, які на базі закладу тривалий час ґрунтовно не проводилися.

Так, нещодавно завершила польові дослідження сезону 2018 року з вивчення церкви св.Юрія на території Ужгородському замку археологічна експедиція Ужгородського національного університету (керівник – кандидат історичних наук Володимир Мойжес). Експедиція реалізувала першочергові планові завдання у плідній співпраці з Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм ім.Т.Легоцького та регіональним центром туризму. Координувати діяльність археологічної розвідки було доручено Олександрові Дзембасу, який уміло й ефективно впорався з такою важливою ділянкою роботи.

Під час комплексу робіт досліджено північно-східну частину церкви. Виявлено підлогу XVII-го століття, а також 17 цілих або напівзруйнованих поховань XV-XVII століть, два пограбованих різночасових склепи. Серед знахідок – керамічний матеріал (уламки посуду і кахлів), уламки скляного посуду та вітражів,прикраси, монети, цвяхи, вирізані з каменю малі архітектурні форми й деталі церковного інтер’єру.

Скелети небіжчиків відібрано для проведення комплексного наукового аналізу. Особливо важливою знахідкою є фрагменти дерева, придатні для дендрохронологічного аналізу й створення відповідної регіональної шкали. В перспективі, вважають науковці, це дасть змогу датувати окремі споруди чи комплекси з точністю до 1 року.

Результати археологічних досліджень 2018 року на території Ужгородського замку привели науковців та музейників до однозначного і важливого висновку – дослідження церкви необхідно продовжити й у наступні роки.

Попереду ж – наукова обробка отриманого внаслідок розкопок матеріалу, – інформують у музеї.

Нагадаємо, в Мукачеві відзначають День знань.

Читайте на ГК:В одного з ужгородських дитячих садочків буде модульна мобільна котельня (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатці розповіли, чи можуть сплачувати рахунки за газ по новим тарифам (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Ужгородщині горіла школа: уроків не буде кілька днів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus