1. Новини Закарпаття
  2. >

Опубліковані ціни на газ і світло в країнах ЄС

07.08.2018 13:50 Бізнес

Для жителів ЄС кіловат-година енергоспоживання котує від 10 до 20 центів, а кіловат-година газу - менш як 8 центів.

Статистичне бюро Євросоюзу вперше опублікувало ціни на електроенергію і газ в країнах ЄС.

"Завдяки новим даним, замовленим в регламенті (ЄС) 2016/1952, Євростат тепер може розрахувати середньозважену ціну, яка відображає загальне споживання домашніх господарств", - йдеться в повідомленні Євростату.

Ціни на світло і газ в ЄС можуть змінюватися залежно від низки умов попиту і пропозиції, зокрема зважаючи на геополітичну ситуацію, національний енергетичний баланс, мережеві витрати і погодні умови.

Серед 24 держав-членів, які змогли представити дані, ціни на електроенергію за кіловат-годину, оплачувану домашніми господарствами, варіювалися від 10 (Болгарія) до 28 євроцентів (Бельгія). У переважній більшості країн ціна була від 10 до 20 центів за кіловат-годину.

Ціна за кіловат-годину побутового газу (в тисячі кубів європейського газу приблизно 9,5 - 10 МВт*год.), як правило, нижча, ніж ціна на побутову електроенергію, і в 2017 році вона коливалася від 3 (Румунія) до 12 центів (Швеція). У більшості з 21 держави-члена, які змогли представити дані, ціна була нижчою за 8 центів за кіловат-годину.

Читайте на ГК:Регулятор прогнозує зростання цін на світло на 15%
Читайте на ГК:Бюджет України 2019: що депутати ухвалили вночі
Читайте на ГК:Порошенко підписав закони щодо "єврономерів"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus