1. Новини Закарпаття
  2. >

В облраді обговорили дієвість угоди про співробітництво між Закарпаттям та угорською областю Боршод-Абауй-Земплен

22.09.2017 15:52 Бізнес

У рамках 16 Міжнародної виставки- ярмарку "Тур'євроцентр-Закарпаття 2017" в області з робочим візитом перебуває делегація Загальних Зборів області Боршод-Абалуй Земплен, яку очолив голова Дежев Терек.

Поважного гостя прийняли в облраді, де й провели перемовини.

Дежев Терек розповів, що  прибув у наш край з ознайомчою метою, щоб презентувати на «Тур'євроцентр-Закарпаття 2017" туристичну спромогу населених пунктів області, яких налічується 358 одиниць, та стати каталізатором  процесу співпраці між Україною та Угорщиною. А також, щоб обговорити дієвість Угоди про співробітництво між Закарпатською обласною радою та самоврядуванням Боршод-Абауй-Земплен,  підписану ще в 2011 році. Вона й  заклала добротний ґрунт для Програми розвитку співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради 17 березня 2016 року. Та для створення спільного Консультативного комітету, завдання якого - координація транскордонної співпраці між областями. Про це інформує прес-служба Закарпатської облради.

- Співпраця  з угорською областю чудової природи, вина та  спа-курортів  дає можливість обмінюватися досвідом у різних сферах життєдіяльності, брати спільну участь у програмах Європейського Союзу, сприяти активізації інвестиційного співробітництва, участі у різних заходах, які відбуваються на території наших областей: у міжнародних виставках, фестивалях, форумах, ділових зустрічах у сфері економіки, торгівлі, охорони здоров'я, культури, екології, туризму тощо. І це радує, - наголосив Михайло Рівіс та додав: - Ми ставили собі за мету – не просити допомоги, а обмінюватись туристами, послугами та ідеями. Тому я переконаний, що активізація співпраці дасть користь обом громадам та точки дотику до спільної участі у грантах Євросоюзу через комунальні Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва двох регіонів. 

Очільник облради розповів також про наш край, його ресурсний потенціал і прагнення громади будувати на своїй рідній землі європейське майбутнє, а також про плідні успіхи у транскордонному та міжнародному співробітництві з прикордонними областями сусідніх держав.

Гість висловив подяку за теплий прийом, поділився гарними враженнями про Закарпаття і гостинність людей, інформував, що 17 населених пунктів його області  висловили бажання співпрацювати з закарпатськими громадами.

- Нам потрібно пришвидшити ці контакти із підписанням відповідних угод у різних сферах - від  культури  до торгівельних відносин, - резюмував Дежев Терек.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, в Ужгороді стартувала Міжнародна туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття-2017».

Читайте на ГК:Робота за кордоном: де чекають українців у цьому сезоні
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: спрощені правила перетину кордону дітьми
Читайте на ГК:На Закарпатті очікуються сильний дощ та град

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus