1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: підприємцям більше не потрібні печатки, а посадовців штрафуватимуть за вимогу наявності відтиску на документах - Закон

24.03.2017 Бізнес Голос Карпат

Виключені законодавчі вимоги щодо обов'язкового використання печаток, необхідності використання печаток у взаєминах суб'єктів господарювання з держорганами.

Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями (проект № 4194) прийнято учора, 23 березня.

Серед іншого Законом  регулюються можливості визнання документа недійсним у зв'язку з відсутністю відбитка печатки.

«1. Суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

2. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємцяОрган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

3. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

4. Виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюється без одержання будь-яких документів дозвільного характеру», - йдеться у тексті документа.

Крім того документом встановлено адмінвідповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за вимогу посадової особи про наявність відбитка печатки підприємства на документі, який подається до органу державної влади або орган місцевого самоврядування.

«Вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», - сказано в документі.

Також зазначається, що цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

 


Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, військових звільнили від е-декларування - прийнято Закон.

Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Читайте на ГК:До уваги водіїв: з 1 жовтня фари мають горіти і вдень
Читайте на ГК:На Закарпатті учасникам АТО роздпли 462 га землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus