1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Занепокоїлись не на жарт: на кордоні з Польщею помітили армію Китаю

120

Міністерство закордонних справ Польщі висловило занепокоєння щодо посилення військової співпраці Пекіна з Росією та Білоруссю.

Поблизу Бреста в Білорусі розпочалися спільні білорусько-китайські військові навчання в галузі «антитерористичної діяльності», які тривали до п’ятниці. За повідомленням китайської армії, маневри включали, зокрема, сценарій захоплення аеропорту, пише портал “inPoland”.

Міністерство оборони Китаю оголосило минулого тижня, що ці навчання є частиною «річного плану та консенсусу, досягнутого обома країнами». У рамках навчань було проведено спільні операції з порятунку заручників та антитерористичні операції, що мали на меті підвищити рівень підготовки та оперативної сумісності військ-учасників.

Більш докладний звіт з Брестського полігону опублікувало в четвер міністерство оборони Китаю. У соціальних мережах повідомлялося, що солдати продемонстрували «хороші техніко-тактичні навички, високий рівень підготовки та сильний бойовий дух».

Міністерство закордонних справ Польщі висловило занепокоєння щодо посилення військової співпраці Пекіна з Росією та Білоруссю, країнами, які здійснюють агресію проти України. Польща уважно стежить за довгостроковою співпрацею між Пекіном і Мінськом, оскільки вона має потенційний вплив на безпеку країни.

Спільні маневри біля польського кордону збіглися з самітом НАТО у Вашингтоні. За підсумками саміту було зазначено, що «КНР стала вирішальним чинником підтримки війни Росії проти України через так зване безкордонне партнерство і широке масштабне забезпечення оборонної промислової бази Росії».

Паралельно з білорусько-китайськими навчаннями, минулого тижня китайські та російські війська проводили спільне морське патрулювання в Тихому океані та спільне військово-повітряне навчання Sea-2024 біля узбережжя південної провінції Гуандун. Протягом трьох днів військово-морські сили Китаю та Росії мали провести тренування зі стрільб бойовими патронами. За даними державних ЗМІ, на даний момент щонайменше 10 китайських і російських військових кораблів діють у двох спільних формуваннях поблизу міста Чжаньцзян.

Читайте також: Ніхто не пройде і не перепливе: прикордонники про механізми прикордонної безпеки (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber