1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Останній день роботи – 31 грудня: закривають центри допомоги українським біженцям в одній із країн ЄС

238

Про такий крок повідомили в міжнародній організації ЮНІСЕФ.

Останній день роботи – 31 грудня: закривають центри допомоги українським біженцям в одній із країн ЄС

ЮНІСЕФ закриває у Польщі центри підтримки біженців з України, де переселенці раніше могли отримати консультації та допомогу у питаннях адаптації в новій для себе країні. Останній день роботи центрів – 31 грудня, пише "24 канал".

Йдеться про так звані "Блакитні точки", де кожен третій українець, який перетинав кордон між Україною та Польщею, отримував першу допомогу. Центри працювали з березня 2022 року в транзитних зонах Польщі, де біженці найбільше потребують консультацій. "Блакитні точки" відкрили на залізничних вокзалах, пунктах видачі допомоги та центрах розміщення біженців.

На сайті ЮНІСЕФ з'явилося пояснення, чому центри допомоги українським біженцям вирішили закрити, хоча люди ще прибувають і війна триває.

"У зв'язку зі змінами в потребах громади біженців і характером конфлікту, що триває, останні місяці важливий акцент був зроблений на переході до більш сталого підходу через громадські центри, які працюють у співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, щоб забезпечити розширення прав і можливостей громад на тривалий період" , - сказано на сайті ЮНІСЕФ.

За майже 2 роки свого існування "Блакитні точки" надали 950 тисяч послуг дітям та сім'ям, які рятувалися від війни. Це була психологічна підтримка, дружнє оточення, консультація батьків, перенаправлення до органів захисту дітей. Також тут могли допомогти всією необхідною інформацією про притулок, транспорт, охорону здоров'я та освіту в Польщі.

Українські біженці, які прибули до Польщі, можуть отримати всю корисну для себе інформацію на створеній ЮНІСЕФ платформі "Спільно" за посиланням.

Читайте також: Міноборони про облік військовозобов'язаних за кордоном: «Після обліку ми пропонуємо їм різні опції, що мотивують» 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber