1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українцям у Польщі доведеться повернути виплати: кого це стосується

14.01.2023 11:52 Без кордонів

Деякі українці, які проживали в Польщі та отримували допомогу від Управління соціального страхування (ZUS), мають повернути виплати.

Деякі українці, які проживали в Польщі та отримували допомогу від Управління соціального страхування (ZUS), мають повернути виплати.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За програмою ZUS українці могли оформити щомісячну допомогу на дітей до 18 років – 500 злотих (програма “500+”). Правила передбачають, що під час виїзду в Україну ці виплати мають припинятися, а перед цим громадяни мають повідомляти в ZUS. Цього року планують запустити систему повідомлення про виїзд через базу Прикордонної служби Польщі.

Як зазначають експерти, деякі українці почали отримувати листи про повернення допомоги. Якщо за місяць, наступний за місяцем, у якому громадянин виїхав із Польщі, йому була виплачена допомога 500+ чи інші соцвиплати, на них не має права, а кошти слід повернути, зазначає фахівець.

Нараховані гроші необхідно повернути у Заклад соціального страхування на банківський рахунок: 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017.

Якщо переказ роблять з українського рахунку, то перед номером рахунку треба додати PL.

Окрім того, в даних платежу потрібно вказати код BIC (SWIFT): BPKOPLPW, а під час призначення платежу – вказати ім’я та прізвище одержувача допомоги, номер справи та приписку: 500.

Нагадаємо, Посилення мобілізації в Україні: експерти розповіли, кого та коли призовуть

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:У Польщі проходить перший тур місцевих виборів: що відомо
Читайте на ГК:Українських дітей у Польщі зобов’яжуть піти до місцевих шкіл: подробиці
Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту