1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Словаччина пропонує транспортувати українське зерно через свою територію

22.06.2022 12:45 Без кордонів Актуально

Окрім Угорщини, через свою територію перевозити українське зерно пропонує Словаччина.

Окрім Угорщини, через свою територію перевозити українське зерно пропонує Словаччина.

Державний секретар Міністерства транспорту та будівництва Словацької Республіки Ярослав Кметь поінформував про зусилля щодо створення транспортного коридору з України залізницею до річкового порту в Братиславі і далі Дунаєм до румунського чорноморського порту Констанца.

Звідти зерно може вирушити до Африки. «Це набагато коротше, дешевше та екологічніше, ніж інші альтернативи», — сказав Кметь у соціальній мережі. "Порт Констанца також є частиною нового Шовкового шляху з Азії, який змінюється через війну в Україні", - сказав він.

За його словами, Словаччина має відмінне логістичне становище, дуже добрі зв'язки з європейською залізничною, автомобільною та річковою мережею. Порт Братислава розташований посередині водного шляху Рейн - Майн - Дунай. Залізнична мережа має достатню потужність для збільшення обсягів вантажів, що перевозяться як у напрямку південний-північ, так і у напрямку схід-захід», – зазначив держсекретар.

Ярослав Кметь обговорив нові маршрути для перевезення вантажів, які проходитимуть через Словаччину, з державним секретарем Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Габріелем Костянтином Бундуком та директором Департаменту водного транспорту Міністерства транспорту Чехії Евженом Видро на транспортній логістичній конференції «Румунський чорноморський порт Констанца».

Угорщина також запропонувала свою територію як можливий транспортний маршрут для експорту українського зерна в результаті російського вторгнення, що порушило звичайні маршрути через Чорне море. Про це заявив у понеділок Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Свою заяву угорський дипломат зробив за кілька годин після того, як Євросоюз назвав блокаду Росією експорту українського зерна справжнім військовим злочином.

Також нагадаємо, Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України.