1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина

22.06.2022 11:45 Без кордонів Актуально Голос Карпат

Держсекретар Угорщини з питань національної політики в угорському уряді Арпад Янош Потапі пояснив логіку своєї країни у дописі на Фейсбук.

Держсекретар Угорщини з питань національної політики в угорському уряді Арпад Янош Потапі пояснив логіку своєї країни у дописі на Фейсбук.

Високопосадовець наголосив, що Угорщина ще з самого початку підтримує надання Україні кандидатства на членство в ЄС.

Національний інтерес Угорщини полягає у тому, що вступ України до ЄС фактично гарантуватиме захист прав і безпеки етнічних угорців на Закарпатті.

- Це в інтересах Угорщини для суверенної, виваженої, демократичної правової держави в сусідній Україні, де національні меншини, в тому числі закарпатські угорці, можуть жити в мирі та безпеці. Підтримка статусу України як кандидата в ЄС також є національним політичним інтересом, тому на саміті ЄС, який відбудеться 23-24 червня, Україна може розраховувати на підтримку Угорщини у питанні статусу кандидата на вступ у ЄС, - написав Держсекретар Угорщини з питань національної політики в угорському уряді Арпад Янош Потапі.

Також угорський державний діяч наголосив, що для Угорщини вкрай важливе якнайшвидше настання миру в Україні.

- Ми одними з перших відреагували на російсько-українську війну та розпочали найбільшу в нашій історії кампанію гуманітарної допомоги біженцям з України. В майбутньому зробимо все можливе, щоб підтримати закарпатських угорців. Саме тому нещодавно ми анонсували пакет соціальних програм для Закарпаття, метою якого є, щоб закарпатським угорцям не довелося покидати батьківщину та процвітати на місцевому рівні.

Нагадаємо, нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України. “Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.

Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Читайте на ГК:"Подякував за підтримку": відомо, про що домовився Зеленський із Орбаном під час переговорів
Читайте на ГК:Транзитний проїзд: Угорщина продовжила бездозвільний режим для українських перевізників