1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Як біженцям з України фартить із пошуком роботи в Угорщині

256
Без кордонів Угорщина

В умовах війни, розпочатої в Україні РФ, біженці в Угорщині отримали право влаштовуватися на будь-яку роботу без отримання дозволу.

Як біженцям з України фартить із пошуком роботи в Угорщині

Роботодавці також отримують допомогу, якщо приймають на роботу українських громдян, які втекли з України через війну.

Яких саме категорій біженців це стосується і на які умови варто розраховувати при працевлаштуванні, розповідає TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Daily News Hungary

Як знайти роботу в Угорщині: правила для біженців

Право працювати де хочеться без отримання дозволу на роботу стосується тих українців, які подали заяву про надання притулку (asylum), тобто про статус біженства.

Для решти українців, які отримали тимчасовий прихисток в Угорщині, залишаються в силі ті самі правила, що й для громадян будь-якої іншої третьої країни.

Тобто працювати можна тільки в тих секторах, де відчувається брак робочої сили: громадське харчування, будівництво, IT. Скористатися цією державною пільгою можуть тільки ті громадяни України, у яких є біометричний паспорт. Держава виплачує допомогу роботодавцям, якщо український працівник пропрацював не менше 90 днів і прибув до Угорщини після початку війни, подав заяву або отримав притулок.

Максимальна сума в даний час становить 30 тисяч форинтів (77,75 євро) на одного працівника на місяць, якщо вони прибули до війни. Якщо вони прибули після початку російської агресії, ця сума збільшується до 60 тисяч угорських форинтів (154 євро) на місяць на одного працівника. Крім того, кожна дитина, що проживає з працівником, отримує 12 тисяч форинтів (31,1 євро) на місяць. Зазначається, що багато українців до війни працювали в Угорщині.

Багато роботодавців зараз допомагають їхнім родичам влаштуватися на роботу. Після перетину кордону українцям дають тимчасову посвідку на проживання на 30 днів, за які потрібно звернути в місцевий імміграційний офіс для отримання постійних документів.

Скільки можуть заробити українці в Угорщині Знайти роботу без знання мови набагато складніше, як і в більшості інших країн. У сфері обслуговування може стати в нагоді англійська мова, але зазвичай у вакансіях для біженців уточнюється, що знання мови не обов'язкове.

Це робота прибиральниками та покоївками, на виробництві та контролі деталей на заводах світових брендів, яких чимало в Угорщині, в пральнях, зборі врожаю, сортуванні одягу на складах одягу - від еконд-хенду до брендових товарів.

Середня оплата некваліфікованої роботи - близько 1000 форинтів (2,5 євро) на годину. Тобто, за день можна заробити 20-25 євро. Якщо при 6-денному робочому тижні з 10-годинним робочим днем обіцяють платити 350000 форинтів, то заробіток складе приблизно 850 євро. Мінімальна зарплата при некваліфікованій праці в країні становить 200000 форинтів, це 500 євро.

Втім, за додаткові зміни виплачують бонуси, тому в деяких вакансіях вказано до 7 робочих днів на тиждень.

Шукати вакансії можна як на профільних сайтах українською та російською мовами, так і в тематичних групах в соцмережах. Тільки у Facebook таких груп більше півтора десятка.

Варто враховувати, що частина оголошень – платні від посередників. Вони допомагають також з приїздом і оформленням на роботу по біометричному паспорту. Роботодавці при прийомі на роботу оформляють біженцям тимчасову посвідку на проживання.

Від роботи можна отримати безкоштовне житло - зазвичай в кімнатах з іншими працівниками.

Відзначмо, Угорщина стала однією із перших країн, яка простягнула руку допомоги українським біженцям у різних куточках. Із перших днів  війни Угорщина сприяє підтримці благодійних організацій, у тому числі, підтримуючи фінансово й матеріально біженців на Закарпатті.

У важкій ситуації країна прихистила на своїй території біженців, які були вимушені тікати від пекла війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувуючи навчання для українських дітей

Нагадаємо, благодійники з Угорщини взяли участь у духовному заході на Берегівщині та доставили на Закарпаття чергову допомогу (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber