1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Контрафактне чеське пиво»: закарпатські митники вилучили “пінного” на понад 110 тисяч гривень (ФОТО)

10.06.2022 22:02 0 Без кордонів
 

Митники зупинили спробу ввезти на територію України два вантажі з пивом зробленим під відому чеську торгівельну марку «GAMBRINUS».

Одразу два протоколи про порушення митного законодавства зафіксували закарпатські митники відносно керівників вітчизняних підприємств, які завезли на митну територію України понад 8,6 тис банок чеського пиво, вартістю понад 100 тис грн, з порушенням охоронюваних законом прав інтелектуальної власності.

У першому випадку, під час митного оформлення вантажу на внутрішньому митному посту «Ужгород-вантажний» Закарпатської митниці було надано товаросупровідні документи, згідно з якими з Чехії направлявся товар «Пиво, солодове, світле пастеризоване, розлито у жерстяні банки по 0,5 л» різних марок.

Однак, у ході здійснення контролю із застосуванням системи  управління ризиками за вказаними  митними деклараціями було виявлено, що на частину товару відомості про імпортера були відсутні. За результатами проведених досліджень Закарпатська митниця отримала листа патентно-правової фірми про порушення прав інтелектуальної власності на торгівельну марку «GAMBRINUS». Зокрема, проведена експертиза встановила, що позначення на зразку пива «GAMBRINUS» є схожим настільки, що його можна сплутати із торгівельною маркою за міжнародною реєстрацією, права на яку належить відомій чеській фірмі. Тобто, закарпатське підприємство використало торгівельну марку за тією міжнародною реєстрацією.

Тож, за ввезення на митну територію України 5184 банок пива з порушенням охоронюваних законом прав інтелектуальної власності, відносно 48-річної керівниці ужгородської фірми складено протокол за статтею 476 МКУ. Відтак, 2592 літри пива, вартістю понад 66,7 тис грн, вилучено до рішення суду.

Аналогічна ситуація відбулася і в іншому випадку, де порушником виявився 53-річний керівник товариства, що знаходиться в м.Ужгород. Під час митного контролю з’ясувалося, що на 3456 банок чеського пива є ознаки використання об’єкту права інтелектуальної власності торгівельної марки «GAMBRINUS», яка має міжнародну реєстрацію. Результати експертизи підтвердили факт незаконного використання інтелектуальної власності відомого «пивного» бренду.

Відносно керівника підприємство також складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 476 МКУ. 1728 літрів пива, вартістю 44,5 тис грн, вилучено на склад митниці до рішення суду.

Пресслужба Закарпатської митниці

Нагадаємо: «Угорщині винятково важливо, щоб в Україні якнайшвидше настав мир»,- Арпад Янош Потапі

Читайте на ГК:Вкотре пішли на злочин: В Ужгороді раніше судимі зловмисники пограбували перехожого (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатка відзначила своє 100-річчя (ФОТО)
Читайте на ГК:На одну туристичну родзинку більше: на Ужгородщині відреставрували в'їзну вежу в с. Невицьке (ФОТО)