1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Заборону на постачання російської нафти до Угорщини можуть відкласти - ЗМІ

27.05.2022 17:52 Без кордонів

Компроміс дозволить прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану виграти час для узгодження технічних деталей поетапного припинення постачання трубопроводом до його країни.

Компроміс дозволить прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану виграти час для узгодження технічних деталей поетапного припинення постачання трубопроводом до його країни.

Уряди країн ЄС обговорюють із Радою ЄС та Єврокомісією план, згідно з яким постачання нафти нафтопроводом Дружба буде звільнено на обмежений період часу від ембарго, який може почати діяти в блоці найближчим часом. Про це повідомляє Bloomberg  27 травня. 

Компроміс дозволить прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану виграти час для узгодження технічних деталей поетапного припинення поставок трубопроводом до його країни, заявили люди, які побажали залишитися неназваними, оскільки переговори мають приватний характер. Угорщина протягом кількох тижнів виступала проти пропозиції, згідно з якою вона мала відмовитися від російської нафти до 2024 року, що майже на два роки більше, ніж потрібно від більшості інших країн-членів ЄС. 

Оскільки для прийняття рішень про санкції ЄС потрібна одностайність, Угорщина ефективно блокує пакет, який також включає обмеження на російські банки, консультаційні послуги та купівлю нерухомості. 

Будапешт зазначив, що, щонайменше, 770 млн євро буде потрібно для модернізації нафтової промисловості, включаючи інвестиції в інфраструктуру в Хорватії, плюс невизначена сума додаткових коштів для адаптації до можливих стрибків цін на нафту. 

Нагадаємо, влада Угорщини вжила обмежувальних заходів для іноземних громадян, які захочуть заправляти свої автомобілі на місцевих АЗС.

Читайте на ГК:Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина
Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Читайте на ГК:"Подякував за підтримку": відомо, про що домовився Зеленський із Орбаном під час переговорів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська