1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина може отримати компенсацію від ЄС за відмову від російської нафти

11.05.2022 18:50 Без кордонів

Угорщина може отримати фінансову компенсацію від Європейського Союзу як механізм переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти.

Угорщина може отримати фінансову компенсацію від Європейського Союзу як механізм переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти.

Фінансування буде покликане підтримати країну в нарощуванні потужностей нафтопроводів, сховищ і переробки нафтопродуктів, повідомив ІнфоПост.

Більшість інших країн ЄС підтримують заборону російської нафти в рамках нового шостого пакету санкцій, покликаного покарати Москву за війну проти України. Для такого рішення потрібна одностайність, однак Угорщина є найголоснішим критиком, як повідомляє Euractiv.

За вечерею в понеділок, 9 травня, у Будапешті прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили інвестиції в модернізацію угорської нафтової інфраструктури.

“Надзвичайно важливо… це те, що ми зберігаємо єдність Європейського Союзу, коли йдеться про санкції проти Росії, це колективні зусилля”, – сказав на прес-конференції речник президента ЄК. – “Ми сподіваємося, що Європейський Союз зможе прийняти санкції якомога швидше”.

Фон дер Ляєн сказала, що для досягнення угоди необхідно більше працювати, і що вона проведе обговорення регіональної співпраці в галузі нафтової інфраструктури.

REPowerEU для Угорщини

При цьому, за даними видання Politico, Єврокомісія може використати платіжні механізми у новій енергетичній стратегії під назвою REPowerEU. Про неъ мають оголосити 18 травня і в цій стратегії мають бути кошти для країн ЄС, включаючи Угорщину. Стратегія REPowerEU спрямована на поетапну відмову блоку від російських нафтопродуктів до 2030 року.

“Чим більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, тим швидше вони зможуть відмовитися від російської нафти”, – сказав виданню високопосадовець ЄС.

Однак навіть обіцянки щодо інвестицій ставлять під сумнів швидке досягнення угоди з Угорщиною. Про це свідчать і відсутність конкретних домовленостей під час зустрічі Орбана з Урсулою фон дер Ляєн, і скасування відеоконференції, запланованої на вівторок, 10 травня. Наступний раунд переговорів відбудеться під час зустрічі послів ЄС у середу, 11 травня.

“Потрібна робота”

Коментарі з Будапешта також не свідчать про прорив у відносинах, оскільки міністр закордонних справ Петер Сійярто сказав, що вечеря лідерів ознаменувала собою “невеликий крок вперед”, але необхідно ще багато працювати.

“Прийняття цього пакету санкцій зруйнує нашу енергетичну безпеку”, – сказав він. – “Було б неможливо придбати достатньо нафти, щоб підтримувати роботу Угорщини та угорської економіки. Поки Європейська комісія не пропонує вирішення цих проблем, Угорщина, очевидно, не може підтримати цей пакет санкцій як… атомну бомбу, скинуту на економіку Угорщини”.

Минулого тижня Орбан також заявив, що Угорщина потребує “великих інвестицій” для модернізації енергетичної системи країни.

Нагадаємо, В Угорщині на кордоні з Закарпаттям виявили контрабандні сигарети на 32 млн форинтів.

Читайте на ГК:В Угорщині на кордоні з Закарпаттям виявили контрабандні сигарети на 32 млн форинтів
Читайте на ГК:Угорщина кардинально змінює свою риторику, – політолог про заяву посла
Читайте на ГК:Контрабандні сигарети плавали по Тисі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська