1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Закарпатське Вишково отримало гуманітарну допомогу від угорського міста-побратима Гайдунанаш

12.04.2022 13:24 Без кордонів

Селище Вишково та Гайдунанаш стали побратимами лише рік тому, але угорське місто з початку війни одразу простягнуло руку допомоги закарпатцям і переселенцям.

Селище Вишково та Гайдунанаш стали побратимами лише рік тому, але угорське місто з початку війни одразу простягнуло руку допомоги закарпатцям і переселенцям.

Зараз мер угорського міста Тібор Соллат особисто відвідав Вишково.

«Побратимські відносини ми уклали близько року тому. Восени зустрілися з головою Вишківської громади, тоді ж і прийняли відповідне рішення. Тож після початку війни я одразу звернувся з питанням, чим допомогти. Звичайно, ми негайно почали збір необхідного. Я дуже вдячний нашим підприємцям, мешканцям, які одразу відгукнулися на мій заклик. Відтоді ми щотижня відправляємо допомогу з усім необхідним. Такий вантаж привезли й тепер», – повідомив Тібор Соллат. За його словами, дедалі більше біженців прибуває і в Гайдунанаш. Їм надають житло, харчування, медичне забезпечення. «Ми повністю солідарні з народом України. Сподіваємося, що війна якомога скоріше закінчиться, настане мир і життя повернеться у звичне русло», – зазначив він.

Мер привіз мікроавтобус гуманітарної допомоги, яку зібрали мешканці угорського міста. У вантажі переважно продукти харчування.

Голова Вишківської територіальної громади Ярослав Гайович висловив вдячність за безкорисливу допомогу, яку мешканці міста Гайдунанаш надають від початку війни.

«Домовленість з угорським містом про побратимство ми украли не так давно. Незважаючи на це, Гайдунанаш з початку війни одразу простягнув нам руку допомоги. Зараз ми отримуємо від них гуманітарну допомогу практично щотижня. Хочу подякувати керівництву та мешканцям міста за безкорисливу допомогу, яка надходить від них», – повідомив Ярослав Гайович.

Під час візиту делегація з угорського міста-побратима відвідала кілька об’єктів у Вишкові, зокрема пункти розміщення переселенців, сховища та центри видачі гуманітарної допомоги біженцям, один з яких діє на базі місцевого Будинку культури. З нагоди Вербної неділі гості долучилися й до богослужіння в місцевій реформатській церкві та поспілкувалися з пастором. Під час візиту їх супроводжували працівники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Протягом минулих тижнів Вишківська громада постійно отримувала допомогу від сусідньої Угорщини.

EV/Kárpátalja hetilap

Нагадаємо, В Мукачеві розповіли, скільки переселенців прийняло місто.

Читайте на ГК:Принесли добру вістку! Угорський телеканал замилувався українськими колядниками у Будапешті / ВІДЕО
Читайте на ГК:Існує пропаганда проти відносин Угорщини та України, – засновник Fidesz Жолт Неймет
Читайте на ГК:Українські діти колядою віддячили Угорщині за допомогу (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська