1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Орбан натякнув на можливість виходу Угорщини із ЄС

14.02.2022 14:24 Без кордонів

Угорці обирають новий парламент 3 квітня, Орбан вперше стикається з об'єднаною опозицією і зараз опитування свідчать, що шанси супротивників є приблизно рівними.

Угорці обирають новий парламент 3 квітня, Орбан вперше стикається з об'єднаною опозицією і зараз опитування свідчать, що шанси супротивників є приблизно рівними.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у суботу вперше натякнув на можливість виходу країни з ЄС, повідомляє агентство DPA

Європейський Союз веде "священну війну, джихад" під гаслом верховенства права, заявив політик у виступі перед прихильниками у Будапешті в суботу. Водночас він вимагав від ЄС "толерантності" щодо Угорщини. Інакше, за його словами, не можна буде йти спільним шляхом. 

"Для них верховенство права є засобом, за допомогою якого вони хочуть замісити нас у щось подібне до них", - сказав Орбан. 

Але Угорщина не хотіла б стати такою, як Західна Європа, так само як вона не очікує, що Захід прийме угорську політику притулку або сімейної політики. За словами Орбана, Угорщина хоче зберегти ЄС разом, "незважаючи на зростання культурного відчуження". Тому Будапешт неодноразово робив "пропозиції толерантності" як Брюсселю, так і Берліну. 

"Іншого рішення немає, є лише терпимість. Тільки так ми можемо знайти спільний шлях", - продовжив Орбан. 

Орбан виступив за кілька днів до того, як суд ЄС має ухвалити рішення про новий механізм верховенства права. Відповідно до цієї схеми країни, які порушують принципи верховенства права, можуть втратити кошти із загального бюджету ЄС. Угорщина та Польща подали скаргу на механізм, ухвалений у грудні 2020 року. Суд ЄС має ухвалити рішення у середу. Близько 80% жителів Угорщини підтримують членство у ЄС.

У минулому Орбан неодноразово робив різкі атаки проти "бюрократів у Брюсселі", але утримувався від погроз вийти з блоку. Його щорічне "звернення до нації" у суботу співпало з початком передвиборчої кампанії. Угорці обирають новий парламент 3 квітня. Орбан вперше стикається з об'єднаною опозицією і зараз опитування свідчать, що шанси супротивників є приблизно рівними.

Читайте на ГК:На Закарпаття прибудуть вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підтримала прискорений вступ України в ЄС
Читайте на ГК:Біженці з України можуть їздити безкоштовно на внутрішніх рейсах Угорської державної залізниці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська