1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщини вперше в історії президентом може стати жінка

22.12.2021 20:08 Без кордонів

Партія "Фідес" підтримала кандидатуру Каталін Новак.

Партія

Правляча в Угорщині партія “Фідес” (Fidesz) вирішила висунути Каталін Новак (Katalin Novák) на посаду наступного президента Угорщини. Про це заявив у вівторок прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.

Зараз Новак є міністром у справах сім’ї, депутатом парламенту Угорщини, а також віце-президентом Fidesz – Угорського громадянського альянсу (з 2017 року), пише origo.hu.

У розмові з журналістами потенційна кандидатка сказала, що для неї є “честю” підтримка правлячої партії на посаду наступного президента Угорщини.

“Для мене угорські сім’ї та угорські діти є найважливішими, і я буду продовжувати працювати для них у майбутньому”, – сказала Новак. – “Якщо мене оберуть першою жінкою-президентом Угорщини, я буду представляти Угорщину і прагнутиму представляти всю націю”.

Другий термін чинного президента Яноша Адера закінчиться 10 травня наступного року. За конституцією Угорщини він не може бути обраний президентом на третій термін.

Відповідно до чинної конституції Угорщини, прийнятої урядовою коаліцією в 2011 році, президент обирається членами парламенту шляхом таємного голосування.

Багато хто в Угорщині критикує такий метод виборів, оскільки президент республіки, обраний народом, має набагато більшу легітимність. Критики також кажуть, що правлячі партії позбавляють виборців права безпосередньо обирати ідеального кандидата в президенти , замість цього призначають його за партійною ознакою.

Також опозиція вважає, що кандидатура від Fidesz буде перешкоджати опозиційній владі, якщо вона переможе на виборах.

Довідково. Каталін Єва Верешне Новак народилася 6 вересня 1977 року в Сегеді. Вивчала економіку в університеті Корвінус і право в Сегедському університеті, в тому числі навчалася в університеті Paris X Nanterre (Франція). Окрім рідної мови вільно володіє англійською, французькою та німецькою мовами, а також іспанською на розмовному рівні. Новак одружена, у неї троє дітей: Адам (2004), Тамаш (2006), Ката (2008).

Нагадаємо, Віктор Орбан уперше назвав ситуацію на Донбасі російсько-українською війною.

Читайте на ГК:На Закарпаття прибудуть вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підтримала прискорений вступ України в ЄС
Читайте на ГК:Біженці з України можуть їздити безкоштовно на внутрішніх рейсах Угорської державної залізниці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська