1. Новини Закарпаття
  2. >

На двох КПП на Закарпатті запроваджують електронну чергу перетину кордону: коли та на скільки (ВІДЕО/ФОТО)

15.12.2021 18:15 Без кордонів ВАЖЛИВО

Як розповів начальник управління єврорегіональної співпраці ОДА Олександр Білак, запровадять проєкт на пунктах пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецке" та "Чоп-Загонь".

Як розповів начальник управління єврорегіональної співпраці ОДА Олександр Білак, запровадять проєкт на пунктах пропуску

У черзі до КПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" Руслан Лакота, який їде до Чехії, стоїть два дні. Про проєкт "Електронна черга" чув, але деталей, каже, не знає.

Водій Ігор Добуш розповів: перед кордоном стоїть п’ятий день. Про те, що на цьому пункті пропуску планують запустити "Електронну чергу", знає.

"Я вже то аналізував, бо знаю давно, — сказав він. — Якщо буде електронна черга, то будуть "набивати" ту електронну чергу, або на неї просто будуть не зважати".

Мета проєкту "Електронна черга перетину кордону" — зменшити навантаження на КПП та скоротити черги перед кордоном, розповів начальник обласного управління єврорегіональної співпраці Олександр Білак.

"Посольство Естонії і державне підприємство "Укрінтеравтосервіс" підписали меморандум про співпрацю ще 9 вересня, для реалізації цього пілотного проєкту, пояснив він. — Ми плануємо, що до 15 лютого нам вдасться запровадити уже електронну чергу для реєстрації і перетину кордону у двох пунктах для вантажних автомобілів "Ужгород-Вишнє Нємєцке", "Чоп-Загонь". Ця технологія буде надана урядом Естонії, як проєкт міжнародної допомоги. Діятиме цей експеримент до 2023 року, включно, і за результатом його буде прийнято рішення про подальше регулювання даного питання".

За словами Олександра Білака, є два способи стати в електронну чергу.

За першим, можна це зробити у сервісній зоні поблизу КПП. Там перевізник реєструється та отримує місце в електронній черзі. Їхати до кордону він може, коли на табло з’явиться його номер.

За другим способом, можна зареєструватися на порталі проєкту. Перевізник отримує повідомлення із датою і часом, коли він може їхати на КПП.

Олександр Білак розповів: послуга платна, коштуватиме вона до 15 євро.

Нагадаємо, Польський уряд змінив правила в'їзду для пасажирів, які прямують до країни

Читайте на ГК:"Хотів показати, де він": Шуфрич пояснив для чого робив селфі на фоні блокпосту українських військових
Читайте на ГК:"Неймовірна сміливість та сила духу": у Мелітополі жителі голіруч йдуть на озброєних окупантів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпаття отримало від Угорщини 18 тонн гуманітарної допомоги (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська