1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Через Закарпаття хотіли вивезти археологічний артефакт - скам’янілі рештки вимерлої тварини (ФОТО)

15.12.2021 13:07 Без кордонів

Скам’янілі рештки Великорогого оленя, що представляють культурну цінність, залишаться в Україні.

Скам’янілі рештки Великорогого оленя, що представляють культурну цінність, залишаться в Україні.

Дещо незвичайне виявили інспектори управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці в одній із вантажівок, яка переміщувала через українсько-угорський кордон рештки великорогого оленя, які, як з’ясувалося, представляють палеологічну та археологічну цінність, та й ще за фальшивими документами.

Виїжджаючи з України до ЄС, перевізник під час митних формальностей подав на митному посту «Тиса» товаросупровідні документи. Там вказувалося, що переміщується вантаж «Скам’янілі рештки Великорогого оленя (Megaloceros giganteus), а саме фрагменти рогів (Megaloceros horm) в кількості 31 шт, фрагменти черепів (Megaloceros scull) в кількості 7 шт». Вантаж «Предмети колекціонування. Остеологічні матеріали у вигляді скам’янілих решток геологічного минулого представлені скам’янілими рештками Великорогого оленя» зазначався для тимчасового вивезення до Італії. Відправник – київське підприємство, одержувач – фірма у м.Трієст.

Також інспекторам надано висновок Державного гемологічного центру, де зазначалося, що «дані зразки за своїми якісними критеріями не є унікальними чи рідкісними, не становлять палеологічної та археологічної цінності, а тому, відповідно до висновку, не належать до культурних цінностей».

- Однак, належність чи неналежність предметів до культурних цінностей встановлюється за результатами державної експертизи культурних цінностей, проведення якої передбачено Законом України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», - підкреслюють закарпатські митники.

Тож, аби запобігти можливому незаконному переміщенню через митний кордон України культурних цінностей, Закарпатська митниця відправила зазначений товар на експертизу до Волинського краєзнавчого музею. Відповідь не забарилася. Усі перераховані предмети відносяться до культурних цінностей.

Відтак, за надання митному органу документів, що містять неправдиві відомості, підготовлені безпосередньо відправником товару - керівником столичного підприємства, відносно нього складено протокол про порушення миних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Остеологічні матеріали у вигляді скам’янілих решток геологічного минулого представлені скам’янілими рештками Великорогого оленя (роги та черепи гігантського оленя, загальною кількостю 38 шт), оцінені у понад 300 тис грн. Наразі митниця підготувала на адресу УСБУ в Закарпатській області повідомлення про протиправне діяння, що містять ознаки злочину, передбачені ст.201 КК України.

Нагадаємо, Із Закарпаття видворили чеха, який п'ять років незаконно жив в Україні.

Читайте на ГК:Сьогодні ввечері з Одеси відправиться евакуаційний потяг до Ужгорода
Читайте на ГК:В Ужгороді сортують медикаменти, аби відправити їх у зони бойових дій (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В УжНУ тривають навчальні заняття з вогневої підготовки й стрілецької зброї (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська