1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови

10.09.2021 17:07 Без кордонів

В одній зі шкіл угорської Кішварди ввели уроки української мови.

В одній зі шкіл угорської Кішварди ввели уроки української мови.

Новацію запровадили у середній школі ім. Шомоді Режьо у Кішварді, повідомили у Державному самоврядуванні українців Угорщини (ДСУУ), пише ІнфоПост.

Навчальний план для закладу сформували за сприяння двох членів освітньої комісії самоврядування – її голови Юдіт Софілканич та Вікторії Штефуца, які є фахівцями з викладання української мови.

“Ось тепер знову розпочалося таке навчання в Кішварді, яке Державне самоврядування українців Угорщини всіляко вітає, в майбутньому сприятиме відкриттю викладання української мови і в інших школах Угорщини, і цьому буде надаватися максимальна підтримка – як з боку Комісії з питань освіти ДСУУ, так і з боку цілого Державного самоврядування українців Угорщини”, – йдеться у дописі.

Випадок введення уроків українською мовою в Угорщині не перший. В організації стверджують, що в 1993 році під керівництвом Юдіт Софілканич в гімназії Боктолорантгази було започатковане викладання української мови, яке велося впродовж 16 років. За цей час її випускниками стали близько двох тисяч учнів, які надалі отримали можливість продовжити навчання на кафедрі української мови вищої школи в місті Ніредьгаза.

Державне самоврядування українців Угорщини (ДСУУ) – офіційний орган української національної меншини в Угорщині. Основною місією інституції є надання українській національній меншині Угорщини широких прав для українців та української спільноти.

Читайте на ГК:Папа Римський Франциск прибув з візитом до Угорщини (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Угорщині відбудуться попередні вибори опозиційних кандидатів на пост прем’єр-міністра країни
Читайте на ГК:В Угорщині виявили безпілотник з сигаретами, який прилетів із Закарпатської області (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...