1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині побували спостерігачі ОБСЄ

15.08.2021 21:53 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Насамперед вони відвідали Закарпатський угорський інститут, де мали розмову з ректором вишу Іштваном Черничко та головою Товариства угорських педагогів Закарпаття Ілдикою Орос.

Насамперед вони відвідали Закарпатський угорський інститут, де мали розмову з ректором вишу Іштваном Черничко та головою Товариства угорських педагогів Закарпаття Ілдикою Орос.

На зустріч до Бергова приїхали працівники київського та івано-франківського представництв ОБСЄ. Керівники навчального закладу та громадської організації протягом тривалого діалогу поінформували гостей про нинішній стан угорської громади краю, звуження прав її членів, інші болючі питання, що мають місце в національних меншинах регіону.

“На жаль, із прийняттям нових так званих освітнього та мовного законів, можливості наших дітей та й дорослих використовувати рідну мову в порівнянні з попередніми роками значно зменшились,- зауважив Іштван Черничко.- Прикро, але ОБСЄ не може конкретно вплинути на цей процес, їх пропозиції носять лише рекомендаційний характер.”

Водночас керівники вишу та ГО наголосили, якщо вони не інформуватимуть про це різні міжнародні інституції, то їхні вимоги ніколи не будуть почуті офіційною владою.

Після розмови в ЗУІ, посланці ОБСЄ зустрілися також з керівництвом КМКС та УМДС, іудейської та ромської громад.

Нагадаємо, Переможець проєкту «Українська пісня» - закарпатський гурт "Анця".

Читайте на ГК:Закарпатські прикордонники затримали нелегалів-афганців біля кордону з Угорщиною
Читайте на ГК:У Берегові відбувся благодійний концерт угорського гурту «Ismerős Arcok» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті засудили іноземця до п'яти років позбавлення волі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...