1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Відомо, скільки українських заробітчан планують залишитися в Польщі

19.03.2021 22:54 Без кордонів

Залишитися жити в Польщі планує майже половина трудових мігрантів з України, при цьому третина - все ж хоче заробити грошей і повернутися додому.

Залишитися жити в Польщі планує майже половина трудових мігрантів з України, при цьому третина - все ж хоче заробити грошей і повернутися додому.

У Польщі планують залишитися назавжди 46,4% українців, які працюють там. Про це свідчать результати соцопитування, опубліковані в п'ятницю, 19 березня. Дослідження було проведено аналітичним центром компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща). 

"Мета дослідження - вивчення трансформації настроїв українських трудових мігрантів у Польщі про умови роботи, проживання, планів щодо подальшої інтеграції в польське суспільство або, навпаки - можливої ​​трудової міграції в інші країни", - сказано в повідомленні. 

Зокрема, 46,4% українських працівників заявили про наміри залишитися жити в Польщі, тоді як 37,3% - мають намір заробити гроші і повернутися в Україну. Ще 16,3% опитаних вагалися з відповіддю на це запитання. При цьому щодо наміру перевезти сім'ю в Польщу, то 38,6% працівників не планують цього робити в 2021 році, 51,7% - мають такі наміри або вже це реалізували. 

Крім того, значно зросли прагнення українських трудових мігрантів відкрити власний бізнес у Польщі. У 2020 році такі наміри мали чверть українців, тоді як у 2021 році такий намір мають або починають конкретні дії вже 39,8%. 

У 2020 році можливість купівлі нерухомості в Польщі розглядали 34% українських трудових мігрантів, а в 2021 році можна помітити справжній стрибок - 55,5% респондентів планують або вже купили нерухомість у Польщі. 29,4% українців готові створити сім'ю із громадянином або громадянкою Польщі. Відзначається також, що 54,1% опитаних українців цікавляться можливістю працювати в інших країнах ЄС. З них 43% розглядають таку можливість, і лише 4,2% вже займаються цим питанням. 

"Така диспропорція між зацікавленістю і конкретними діями говорить: якщо інша країна, яка цікавить українських трудових мігрантів, запропонує лояльні умови доступу на свій ринок праці, то польський ринок може втратити істотну кількість робочої сили", - пояснили автори дослідження. 

Найбільш цікавими для роботи країни, крім Польщі, українці вважають Німеччину (59,8%), країни Скандинавії (42,5%), Чехію (26,2%), Канаду (24,5%), США (20 +2%), Італію (17,8%), Велику Британію (17,6%). Під час дослідження було опитано 1 100 українців у 82 населених пунктах Польщі.

Читайте на ГК:Польща посилює правила в'їзду в країну: чого очікувати українцям
Читайте на ГК:У Польщі очікують наплив українських медиків
Читайте на ГК:"Національний локдаун": Польща знову посилює карантин у зв'язку з рекордною кількістю заражень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...