1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Червоні лінії" у відносинах з Будапештом не буде перейдено - МЗС

26.01.2021 22:45 Без кордонів

Угорські партнери по-своєму трактували відкритість Києва, і їх втручання у внутрішні справи України призвело до чергової напруженості, зазначив Василь Боднар.

Угорські партнери по-своєму трактували відкритість Києва, і їх втручання у внутрішні справи України призвело до чергової напруженості, зазначив Василь Боднар.

Україна має намір нормалізувати відносини з Угорщиною, але не дозволить сусідній країні втручатися у свої внутрішні справи. Про це сказав заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв'ю Укрінформу, оприлюдненому напередодні візиту до Києва 27 січня голови МЗС Угорщини Петера Сіярто.

"Ми готові обговорювати все, що стосується розвитку двосторонніх відносин, але без втручання у внутрішні справи. Це - червона лінія. Маючи негативний досвід російської агресії, ми нікому не дозволимо втручатися в наші внутрішні справи", - запевнив Боднар. 

Він підкреслив, що Україні важливо мати нормальні відносини з країною-сусідом, членом ЄС і НАТО. Чиновник вважає, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба дуже багато часу, уваги і бажання приділив тому, щоб перезавантажити відносини з Будапештом, зробити їх більш конструктивними.

 "На жаль, угорські партнери трохи по-своєму трактували таку відкритість, і їх втручання у внутрішні справи України, зокрема, пряма агітація за одну з політичних сил України, призвели до чергової напруженості", - зазначив дипломат.

 При цьому він підкреслив, що українська сторона не втрачає надії на досягнення взаєморозуміння і конструктивного компромісу. За його словами, Київ уже запропонував Будапешту проект "дорожньої карти" розвитку двосторонніх відносин, в якій буде зафіксовано зобов'язання сторін, "щоб не було маніпуляцій". Боднар висловив жаль з приводу того, що угорська сторона продовжує політизувати освітнє питання і блокувати засідання комісії Україна НАТО, чинячи тиск на Україну. У реальності такі дії тільки шкодять усім, переконаний Боднар.

Нагадаємо, завтра угорський міністр Сійярто відвідає Україну, - МЗС

Читайте на ГК:Папа Римський Франциск прибув з візитом до Угорщини (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови
Читайте на ГК:В Угорщині відбудуться попередні вибори опозиційних кандидатів на пост прем’єр-міністра країни
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...