1. Новини Закарпаття
  2. >

Оновлений список країн "червоної" та "зеленої" зон

15.01.2021 18:26 Без кордонів

Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн, які потрапили до «червоних» та «зелених» зон залежно від ситуації з COVID-19. Найближчим часом не рекомендують їхати до 66 країн

Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн, які потрапили до «червоних» та «зелених» зон залежно від ситуації з COVID-19. Найближчим часом не рекомендують їхати до 66 країн

Оновлений список опублікували 15 січня на сайті МОЗ.

Найвищі показники захворюваності упродовж останніх 14 днів у Чехії, Андоррі, Ірландії, Словенії, Сан-Марино та Великій Британії.

Досі у «червоній» зоні залишаються США, ОАЕ, Туніс, а також сусідні країни — Польща, Словаччина, Росія, Білорусь, Угорщина.

Водночас із «червоного» списку вилучили Туреччину, Молдову, Боснію та Герцеговину, Болгарію, Домініканську Республіку. Також у «зеленій» зоні опинилися Греція, Фінляндія, Ісландія.

Усього міністерство надає рекомендації щодо 194 держав, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. МОЗ розподіляє країни на зони залежно від кількості активних випадків захворювання на COVID-19 на 100 тисяч населення. Якщо цей показник менший ніж в Україні, країна вважається «зеленою».

Розподіл здійснюють на основі офіційних даних, які надає кожна країна. 11 країн не надали оновлених даних про епідситуацію упродовж останніх двох тижнів, тому потрапили до переліку «червоних» зон.

На що впливає цей поділ?

Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або впродовж доби після прибуття зробити ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, які прибувають із таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України, і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Нагадаємо, що До відома закарпатців: лікар відповідає, чи варто перехворілим на COVID-19 пірнати в ополонку на Водохреща

Читайте на ГК:Закарпатські школи, карантин та дистанційка: відомо, скільки шкіл перейшли на дистанційку (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Рахівщині, Іршавщині, Мукачеві та Ужгороді 23 вересня
Читайте на ГК:Закарпатець на Mercedes потрапив до лікарні внаслідок ДТП на трасі у Львівській області (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...