1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Дмитро Кулеба та Петер Сійярто домовилися спільно працювати над розвитком українсько-угорських відносин

07.10.2020 11:08 Без кордонів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто у ході спільного візиту на Закарпаття.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто у ході спільного візиту на Закарпаття.

В Ужгороді міністри взяли участь у передачі Закарпатській області угорської гуманітарної допомоги для протидії СOVID-19, 50 апаратів штучної вентиляції легенів. Дмитро Кулеба висловив щиру вдячність угорській стороні за цей дружній крок.

Дмитро Кулеба та Петер Сійярто провели переговори та обговорили розвиток добросусідських відносин України та Угорщини. Міністри домовилися, що за результатами успішного проведення трьох українсько-угорських комісій з питань національних меншин, з питань освіти та з питань транскордонного співробітництва, можна буде говорити про підготовку до зустрічі лідерів України та Угорщини.

Сторони приділили особливу увагу посиленню міжлюдських та бізнес-контактів, зокрема домовилися якнайшвидше провести бізнес-форум для українських та угорських компаній під егідою зовнішньополітичних відомств. Дмитро Кулеба підкреслив важливість таких зусиль на тлі негативного впливу пандемії на економіки та людей: «Ми хочемо більше торгівлі, міжлюдських, інфраструктурних та політичних контактів між Україною та Угорщиною».

Окрему увагу співрозмовники приділили реалізації рішень засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке відбулося 25 червня в Києві за співголовування міністрів.

Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили програми і проекти із залученням Угорщини у Закарпатській області, розвиток прикордонної інфраструктури.

Співрозмовники не оминули теми прав національних меншин і конструктивної взаємодії щодо імплементації реформи освіти в Україні.

Глава МЗС України нагадав, що Україна вже виконала рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону України про середню освіту в частині навчання для національних меншин. Водночас він зауважив, що українська сторона готова до конструктивного діалогу з партнерами щодо імплементації чинного законодавства, аби вирішувати проблемні питання у дусі взаємної поваги.

Дмитро Кулеба додав, що Україна вважає національні меншини своїм національним багатством, а державна політика спрямована на захист їхніх прав згідно з європейськими стандартами. Серед ключових Міністр виділив право на збереження власної національної ідентичності, а також право на повноцінну самореалізацію в Україні та інтеграцію до українського суспільства.

Глава МЗС України висловив вдячність Угорщині за тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та санкційної політики ЄС проти Російської Федерації за її агресію проти нашої держави, підкреслив важливість підтримання постійної уваги до питання деокупації Криму.

Читайте на ГК:Українець потрапив у ДТП в Угорщині: в автомобілі він перевозив нелегалів (ФОТО)
Читайте на ГК:У Будапешті громадянин Йемену намагався згвалтувати жінку прямо на автобусній зупинці
Читайте на ГК:Угорщина на першому місці серед країн ЄС з вакцинації проти ковіду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...