1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії білорус отримав тюремний термін за допомогу "ДНР"

22.09.2020 15:49 Без кордонів

Олексій Фадєєв їздив в Україну для того, щоб "допомогти людям захиститися від українських фашистів".

Олексій Фадєєв їздив в Україну для того, щоб

Суд у Празі засудив громадянина Білорусі Олексія Фадєєва до 4,5 років позбавлення волі за допомогу сепаратистам на сході України. Про це повідомляє видання Novinky у вівторок, 22 вересня.

Зазначено, що чоловік був засуджений за участь в організованій злочинній групі. Вирок також передбачає депортацію з Чехії на чотири роки.

"На підставі поданих доказів суд дійшов висновку, що підсудний винен, але не був задоволений юридичною кваліфікацією і описом дії в обвинувальному висновку", - заявила на підтримку вироку голова кримінальної палати Ленка Чіхларжова.

Вона вказала, що Фадєєву спочатку висунули звинувачення в тероризмі.

"Не вдалося довести, що підсудний був особою, яка брала активну участь у бойових діях і тим, хто стріляв у військовослужбовців української армії", - зазначила суддя, додавши, що білорус, швидше за все, займав лише допоміжні позиції і не брав участі в активних боях.

Згідно з обвинувальним висновком, Фадєєв кілька разів виїжджав в Україну в період з 2014 по 2016 рік "з наміром активно підтримувати сепаратистські угруповання на сході України, які прагнуть відокремитися від України і створити окреме державне утворення - так звану "Донецьку народну республіку" ("ДНР")".

Підсудний заявляв, що не брав активної участі в бойових діях і їздив в Україну, щоб "допомогти людям захиститися від українських фашистів". Він визнав, що займався охороною позицій і патрулюванням, але зі зброї стріляв тільки під час навчань.

Прокуратура вимагала посадити його на 15 років за тероризм.

Також Фадєєв підтвердив, що знайомий з громадянином Чехії, колишнім військовослужбовцям Еріком Ешту, який раніше був звинувачений в тероризмі за участь в боях проти ЗСУ на Донбасі, але в підсумку був засуджений умовно за службу в "іноземних збройних силах" і позбавлений чеського військового звання.

За словами Фадєєва, Ешту допомагав йому дістатися в Україну і потім зустрічався з ним в Донецьку. Ешту був викликаний на нинішній суд як свідок, але відмовився свідчити, тому що ці свідчення могли бути використані і проти нього самого.

Читайте на ГК:Під Дніпром підліток зґвалтував дворічну дівчинку - ЗМІ
Читайте на ГК:У Ілона Маска чипували макаку й навчили грати "силою думки" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Помер легендарний репер DMX, якого госпіталізували із передозуванням
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...