1. Новини Закарпаття
  2. >

"Маски повертаються": в Чехії з 1 вересня змінять масковий режим

20.08.2020 20:19 Без кордонів

Як повідомив головний санітарний лікар Адам Войтех повідомив, що маски доведеться носити в усіх магазинах, торгових центрах, а також в перукарнях і закладах громадського харчування.

Як повідомив головний санітарний лікар Адам Войтех повідомив, що маски доведеться носити в усіх магазинах, торгових центрах, а також в перукарнях і закладах громадського харчування.

З 1 вересня маски стануть обов'язковими не тільки у всіх приміщеннях і в громадському транспорті, пише видання Around Prague.

З іншого боку, захист носа і рота не буде обов'язковою у фітнес-центрах, критих басейнах і саунах. Подробиці про зміни в правл носіння масокв середу на прес-конференції повідомив міністр охорони здоров'я Адам Войтех.

«Ми встановили правила використання масок, щоб вони включали місця, де можна очікувати підвищеного ризику зараження. Часто це громадські місця, де неможливо забезпечити достатню відстань », - сказав міністр охорони здоров'я.

За словами головного гігієніста, носіння маски знижує ризик зараження Сovid-19 до п'яти разів, якщо вона правильно надітий. Вона також служить профілактикою інших респіраторних захворювань. За словами міністра, маски є важливим інструментом зниження поширення хвороби.

«Обов'язок носити маску - це абсолютний стандарт в європейських країнах», - додав він.

Метою цього заходу є захист груп ризику, таких як літні люди і хронічні хворі. Число інфікованих вже більше, ніж в попередні місяці, і, за словами Войтеха, можна очікувати, що воно збільшиться на початку нового навчального року.

З вересня зобов'язання прикривати органи дихання буде діяти у всіх магазинах, офісах, поштових відділеннях та торгових центрах, а також в установах, що надають такі послуги, як перукарні, манікюр і педикюр. Маски також будуть потрібні в школах, церквах, кінотеатрах, концертних залах і театрах.

У громадському транспорті правила застосовуються не тільки до громадського транспорту, але і до міжміським поїздам і автобусам, таксі та туристичним автобусам. При прийомі їжі в таких транспортних засобах люди можуть знімати маску.

«У ресторанах та інших закладах громадського харчування захист органів дихання потрібно офіціантам, які контактують з великою кількістю людей. При переміщенні по залу це зобов'язання поширюється і на гостей », - сказав епідеміолог Ростислав Мажар, який очолює міністерську робочу групу щодо скасування карантинних заходів.

Носіння масок не є обов'язковим для суддів, свідків, експертів і перекладачів, а також учасників судового процесу. Маски теж не будуть обов'язковими в спортзалах, басейнах і саунах.

Маски також будуть обов'язковими на внутрішніх масових заходах, незалежно від кількості учасників.

«З нашої точки зору, вони найризикованіші. Дотримуватися там дистанцію часто неможливо », - додав міністр.

Місткість масових заходів становить 500 осіб на внутрішніх заходах і 1000 чоловік для масових заходах на відкритому повітрі.

«Однак тепер учасники заходів можуть бути розділені максимум на 10 окремих секторів за умови, що кожен з них має власний вхід з відкритих майданчиків, і учасники не можуть переміщатися між секторами», - йдеться в повідомленні міністерства.

Для заходів на відкритому повітрі з сидіннями, наприклад, спортивних стадіонів, кількість сидячих місць обмежена максимум половиною і кожним другим рядом. Сектора також можуть бути розділені мобільним бар'єром або переносним парканом. Відстань між окремими секторами має бути не менше чотирьох метрів.

Нагадаємо, 3акарпаття - край заробітчан: як в’їхати на територію Чехії в час пандемії.

Читайте на ГК:Жінки проти Бацька: femen-рух став потужною силою протестів проти Лукашенка
Читайте на ГК:Конгресмени, які говорять як до дітей: вчені проаналізували 2 млн промов політиків
Читайте на ГК:Міністерство солідарності та охорони здоров’я Франції: передача вірусу COVID-19 продовжує залишатися високою

загрузка...