1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ринок газу в Угорщині та на Закарпатті: очікування VS реальність (ІНФОГРАФІКА)

10.08.2020 20:19 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

За підрахунками 2019 року, серед членів ЄС, найдешевший газ в Угорщині та Румунії. 1 кубометр газу в Угорщині коштує 0,3 євро, що = майже 10 грн. Головним постачальником блакитного палива в цю країну є російський Газпром.

За підрахунками 2019 року, серед членів ЄС, найдешевший газ в Угорщині та Румунії. 1 кубометр газу в Угорщині коштує 0,3 євро, що = майже 10 грн. Головним постачальником блакитного палива в цю країну є російський Газпром.

В Україні в літній період ми платимо 2,9 грн за газ, а взимку ця ціна може сягати 8 грн/м3.

Зараз в Україні розпочинається запуск ринку газу. Купувати паливо можна буде не в одного регіонального постачальника, а в різних компаній. Вони конкуруватимуть якістю послуг, а також ціною. Тобто із серпня держава більше не регулюватиме ціну на блакитне паливо. Її визначатимуть правила ринку.

Якщо хтось залишиться без постачальника, а відповідно і газу - такого клієнта підхопить постачальника газу «останньої надії»- Нафтогаз України - компанія яка надаватиме газ тим споживачам, які із-за тих чи інших причин тимчасово залишилися без постачальника. Він подаватиме паливо протягом 2 місяців, поки клієнт не знайде собі іншого постійного постачальника.

В Угорщині подібний ринок газу відкрився ще в 2009 році. Зараз кожен регіон має свого постачальника газу, ціна якого контролюється ринком. На вартість газу в основному впливають зміни міжнародних цін на енергію та курсу долара / форинта.

Всього в Угорщині є 188 постачальників газу. Ціна по якій вони постачають блакитне паливо в різних регіонах відрізняється мінімально, як і послуги, що надаються компаніями. До того ж, лічильники газу в Угорщині, на відміну від України, всі компанії міняють за власний кошт кожні 10 років. Тому зміна постачальника газу практикується доволі рідко і займає цей процес приблизно два місяці.

Детальніше про ринок газу в Україні дивіться нижче:

 

Нагадаємо, закарпатці витрачають вдвічі більше грошей на їжу, аніж угорці (ІНФОГРАФІКА)

Читайте на ГК:Споконвічні волоські традиції Різдві і Новоріччя зберегли в селі на Виноградівщині
Читайте на ГК:Благословенного, мирного, щасливого Різдва! Угорська школа з Виноградова записала відеопоздоровлення
Читайте на ГК:Католицький святвечір у Виноградові скропив дощ (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...