1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Спільна заява Співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин

14.07.2020 21:35 Без кордонів ВАЖЛИВО

Зустріч співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин відбулася сьогодні, 14 липня, в Будапешті.

Зустріч співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин відбулася сьогодні, 14 липня, в Будапешті.

Як інформує Міністерство культури та інформаційної політики України, в Будапешті пройшла зустріч співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин: Заступника Міністра культури та інформаційної політики України Світлани Фоменко та Уповноваженого міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференца Калмара.

Зустріч відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час візиту Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби в Угорщину 29 травня 2020 року та підтверджених в ході візиту Міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Україну 25 червня 2020 року, а також у контексті підготовки до візиту Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Україну, проведення якого попередньо планується у липні 2020 року.

Сторони висловили задоволення відновленням роботи Комісії та домовилися про подальші конкретні кроки для організації її засідання, яке має відбутися згідно з принципом почерговості в Україні.

Співголови підкреслили спільну налаштованість на взаємодію з метою сприяння забезпеченню прав угорської меншини в Україні та української в Угорщині, підкресливши важливу зв’язуючу роль, яку меншини покликані відігравати у зміцненні та подальшому розвитку українсько-угорських відносин.

Сторони підтверджують, що кроки, які здійснюються в сфері захисту та забезпечення прав національних меншин, мають відповідати взятим на себе міжнародним зобов’язанням, а також Базовому договору між Україною та Угорщиною.

Разом з тим Співголови підтвердили, що під час наступного засідання Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин вони прагнутимуть до всебічного розгляду актуальних питань, які потребують вирішення, та до досягнення змістовних результатів.

Нагадаємо, Демократична спілка угорців України звернулася до учасників комітетських слухань з приводу позбавлення прав нацменшин.

Читайте на ГК:Угорщина не купуватиме російську COVID-вакцину
Читайте на ГК:В Угорщині введуть електронний COVID-паспорт
Читайте на ГК:Угорщина отримала 6 тисяч доз російської вакцини "Спутник V"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...