1. Новини Закарпаття
  2. >

"У бізнесі не вистачає персоналу": іноземні робітники знову можуть подавати заяви на робочі візи в Чехію

18.06.2020 20:05 Без кордонів ВАЖЛИВО

Щоб підняти вітчизняну економіку, чеські компанії не зможуть обійтися без кваліфікованих іноземних працівників.

Щоб підняти вітчизняну економіку, чеські компанії не зможуть обійтися без кваліфікованих іноземних працівників.

З понеділка чеські компанії можуть знову подавати заявки на претендентів з України та інших країн, що не входять в ЄС, без обмежень по типу посади, пише Around Prague.

Візові центри за кордоном були закриті під час надзвичайного стану. На практиці це означає, що вони не приймали ніяких заявок на робочі візи. Візовий центр в Україні був відкритий з кінця травня, але до сих пір він обслуговував тільки сезонних робітників для сільського господарства, висококваліфікованих працівників охорони здоров'я, соціальних служб та наукових досліджень.

З понеділка були запущені державні програми для співробітників з інших областей.

«На сьогоднішній день приймаються заявки на робочі візи українців, які були включені в програму кваліфікованих працівників до оголошення надзвичайного стану, також можуть подати заяву і нові заявники. У той же час візи видаються українським робітникам, чия трудова карта вже була затверджена Міністерством внутрішніх справ », - заявила в понеділок прес-секретар Міністерства закордонних справ Зузана Штіхова.

«У бізнесі дійсно не вистачає персоналу. Ми вже реєструємо заявки від декількох компаній », - сказала Ютка Хейдукова, радник Конфедерації роботодавців промисловості та транспорту Чеської Республіки.

«З початку роботи програм керованої економічної міграції було опрацьовано понад 14 тисяч заявок для більш ніж 500 компаній», - додала Хейдукова.

За словами офіційного представника Мирослава Діра, Чеська торговельна палата в даний час реєструє заявки від 171 роботодавця на 754 кваліфікованих робітників з-за кордону.

«Якщо ми хочемо підняти вітчизняну економіку, чеські компанії не зможуть обійтися без кваліфікованих іноземних працівників. Незважаючи на те, що ми очікуємо незначного зростання безробіття, у багатьох сферах і раніше будуть відсутні представники певних професій. Прикладом є будівельна галузь », - додав Діро.

Нагадаємо, стало відомо хто може заїхати в Угорщину без обов’язкової самоізоляції.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська