1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі розповіли про рекорд ЄС щодо заробітчан

05.06.2020 22:30 Без кордонів

Більше половини всіх робочих віз в Євросоюзі отримують українці для роботи в Польщі. Всього в країні перебуває близько мільйона заробітчан.

Більше половини всіх робочих віз в Євросоюзі отримують українці для роботи в Польщі. Всього в країні перебуває близько мільйона заробітчан.

Більш як половина (60%) робочих віз, які Євросоюз видає по всьому світу, були польськими візами в Україні, повідомив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в п'ятницю, 5 червня.

За його словами, після введення карантину більшість заробітчан залишилися в Польщі і лише 5% повернулися в Україну.

Він нагадав, що наприкінці травня було відновлено роботу польських консульських відділів та візових центрів в Україні.

"Наведу останні дані, які у мене є: з моменту відновлення роботи візових центрів і консульств ми прийняли 16 тисяч прохань від українців про надання їм робочих віз. У середньому, ми зараз видаємо візу на наступний день, адже це дуже полегшений процес і пріоритетна справа", - сказав посол.

Крім того, Ціхоцький відзначив збільшення потоку заробітчан до Польщі.

"Статистика свідчить про те, що українці задоволені роботою в Польщі. Щорічно збільшується кількість громадян України, які у нас працюють. Я розумію, що є індивідуальні погані історії, але в цілому ситуація корисна і для нашої економіки, і для українських сімей, які долучаються до фінансових трансферів з Польщі, інших країн. Це взаємнокорисно", - наголосив він.

Читайте на ГК:У Польщі загинув українець-заробітчанин
Читайте на ГК:У Польщі на фермі українські заробітчани захворіли на COVID-19
Читайте на ГК:Українська заробітчанка народила у Польщі на смітнику, - ЗМІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська