1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщині заборонили узаконювати зміну статі

20.05.2020 09:32 Без кордонів

Парламент Угорщини ухвалив закон, який скасовує можливість юридичного визнання зміни статі. Згідно з новими правилами транс- та інтерсексуали не зможуть змінити стать в офіційних документах.

Парламент Угорщини ухвалив закон, який скасовує можливість юридичного визнання зміни статі. Згідно з новими правилами транс- та інтерсексуали не зможуть змінити стать в офіційних документах.

Попри міжнародні протести, парламент Угорщини у вівторок, 19 травня, ухвалив закон, який скасовує можливість юридичного визнання зміни статі. Згідно з ним, громадяни Угорщини вже не зможуть впродовж життя змінювати у документах свою стать, встановлену після їхнього народження. Відповідно, транссексуали, інтерсексуали і трансгендери більше не зможуть змінювати свою стать в офіційних документах, повідомила Українська служба DW.

Як повідомляє інформагенція AFP, за відповідний закон проголосували дві третини парламентарів, більшість з яких є представниками консервативної коаліції на чолі з чинним прем'єром країни Віктором Орбаном.

Правозахисна організація Amnesty International звинуватила Угорщину в нехтуванні "міжнародними стандартами прав людини". "Це рішення відкидає Угорщину назад в середньовіччя", - заявив директор угорського відділення організації Amnesty International Девід Віг. У АІ побоюються, що цей закон може ще більше посилити дискримінацію щодо трансгендерних та інтерсексуальних людей.

Провідний член ЛГБТ-руху в Угорщині Тамас Домбос вже анонсував, що буде оскаржувати ухвалення цього закону в угорських та міжнародних судах.

На початку травня парламент Угорщини відмовився ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція. Депутати підтримали позицію уряду, згідно з якою цей документ нібито заохочує "деструктивні гендерні ідеології" і "нелегальну імміграцію".

Раніше Орбан заявляв про свою відданість різкоконсервативним ідеалам, зазначивши, що є прихильником "християнської демократії" і так званої "традиційної" моделі родини, що складається з чоловіка та жінки.

Читайте на ГК:У Будапешті на два тижні закривають на карантин діючі синагоги
Читайте на ГК:На очах подружки на Балатоні потонув чоловік
Читайте на ГК:Троє білих левенят народились у Ніредьгазькому зоопарку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська