1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Європарламенті запропонували, щоб ЄС припинив виплати Угорщині

14.05.2020 22:44 Без кордонів

Надзвичайні заходи, прийняті урядом Угорщини для боротьби з пандемією, не відповідають правилам ЄС, зазначили євродепутати.

Надзвичайні заходи, прийняті урядом Угорщини для боротьби з пандемією, не відповідають правилам ЄС, зазначили євродепутати.

Депутати Європарламенту висловили стурбованість надзвичайним законодавством в Угорщині у зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19 і закликали Єврокомісію та Раду ЄС захищати угорських громадян і верховенство закону. Про це депутати заявили під час спеціальних дебатів з віце-президентом ЄК Вірою Юровою, повідомляє Європейська правда в четвер, 14 травня.  

"Під час виступів більшість депутатів підкреслили, що надзвичайні заходи, прийняті урядом Угорщини для боротьби з пандемією, включаючи оголошення надзвичайного стану без обмежень, не відповідають правилам ЄС і попередили про зростання ризику для демократії", - йдеться в повідомленні. 

Кілька членів Європарламенту закликали Єврокомісію завершити ретельне вивчення правових змін і відкрити процедуру порушення. Зокрема, вони просили припинити платежі Угорщині в рамках нових фінансових перспектив і плану відновлення, якщо не буде дотримання верховенства закону. Вони також розкритикували пасивну позицію Ради ЄС і наполягли на тому, щоб вона рухалася за процедурою 7, ініційованою парламентом. 

У своїй резолюції від 17 квітня Європарламент вже заявив, що рішення в Угорщині про продовження надзвичайного стану на невизначений термін, дозвіл уряду розпоряджатися указом і ослаблення нагляду парламенту "повністю несумісні з європейськими цінностями". 

Також зазначено, що напередодні дебатів Угорщина звинуватила Європарламент у тому, що він хоче прийняти рішення щодо верховенства права в країні - при цьому не даючи їй виступити на захист своєї позиції.

Читайте на ГК:У Будапешті на два тижні закривають на карантин діючі синагоги
Читайте на ГК:На очах подружки на Балатоні потонув чоловік
Читайте на ГК:Троє білих левенят народились у Ніредьгазькому зоопарку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська