1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, як населення Чехії ставиться до карантинних заходів, закритих кордонів і носіння масок

22.04.2020 16:27 Без кордонів

На думку переважної більшості жителів Чехії, урядова заборона на поїздки за кордон через коронавірус необхідна.

На думку переважної більшості жителів Чехії, урядова заборона на поїздки за кордон через коронавірус необхідна.

Що ж стосується обмежень поїздок по Чеській Республіці, то більшість людей проголосувало за якнайшвидше скасування цих заборон. Про це свідчить національне опитування про пандемію коронавірусу, проведене 16 квітня.

Відкриття перукарень

Більше половини чехів хотіли б, щоб перукарні і косметичні салони були відкриті як можна швидше. Опитування також вивчало ставлення людей до кризи в Чеській Республіці, Польщі, Угорщини, Болгарії та Словаччині. Згідно з опитуванням, чехи найбільш оптимістичні серед населення цих країн і найменше панікують.

Кордони

На думку 70% чехів, закриття кордонів необхідне через ризик поширення коронавірусу. Тільки 6% респондентів вважають це непотрібним, і близько чверті людей хотіли б зняти заборону якомога швидше.

Пересування по ЧР

На думку п'ятої частини учасників опитування, заборона на пересування по Чеській Республіці не потрібна, ще дві п'ятих людей голосують за якнайшвидше зняття цих обмежень. Однак більше половини респондентів, як і раніше вважають, що відкривати готелі і пансіонати поки рано.

Носіння масок і ТЦ

Відносно більшості заходів уряду, озвучених в опитуванні, люди, як правило, виступали за їх збереження хоча б тимчасово. Більшість опитаних підтримують обов'язкове носіння маски: на думку приблизно три чверті чехів, це абсолютно необхідно, поки вірус продовжує поширюватися. Навпаки, на додаток до заборони на вільне пересування по Чеській Республіці люди не схвалюють, наприклад, закриття торгових центрів і припинення навчання. Близько десятої частини чехів вважають обидва ці обмеження непотрібними.

Загальні настрої

Національне опитування щодо пандемічної тривоги також вивчало настрої населення країн V4 і Болгарії в зв'язку з кризою коронавірусу. Показники паніки і песимізму є найнижчими в Чеській Республіці. Навпаки, найбільші побоювання з приводу коронавірусу і пов'язаних з ним економічних проблем висловили жителі Польщі та Угорщини. Крім того, чехи найбільше довіряють державним протиепідемічним заходам. Навпаки, найменше довіряють державі болгари.

В опитуванні за національною пандемічною тривогою взяли участь понад 100 тис. осіб в Чеській Республіці, Польщі, Угорщини, Болгарії та Словаччині. Спонсором проекту є European National Panels, дочірня компанія Nielsen Admosphere, NMS Market Research і STEM / MARK.

Нагадаємо, з 14 квітня Чехія пом'якшила правила виїзду з країни

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська